REKLAMA

Na Podhalu ruszają kolejne wyciągi. Miłośnicy nart będą zachwyceni

2022-12-08 14:54
publikacja
2022-12-08 14:54

W weekend na Podhalu ruszają kolejne stacje narciarskie. Narciarze będą mogli jeździć na stokach w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej.

Na Podhalu ruszają kolejne wyciągi. Miłośnicy nart będą zachwyceni
Na Podhalu ruszają kolejne wyciągi. Miłośnicy nart będą zachwyceni
fot. Roman Mikhailiuk / / Shutterstock

W ostatnim tygodniu na Podhalu nie padał śnieg, jednak mroźna aura pozwoliła na odpowiednie sztuczne dośnieżenie stoków. Na nadchodzący tydzień z kolei zapowiadane są tu opady śniegu, a temperatura ma się utrzymywać poniżej zera.

W Białce Tatrzańskiej od piątku będą kursowały trzy koleje krzesełkowe. W ośrodku Kotelnica Białczańska czynne będą trasy nr 6 o długości 710 m, 6a o długości 650 m oraz trasa nr 4 o długości 1430 m, a od soboty uruchomiona zostanie trasa nr 8 o długości 1200 m. W ośrodku Bania Ski z kolei narciarze będą mogli szusować na trasie nr B1, a stacja Kaniówka uruchomi trasy nr K2 oraz K3.

Reklama

W Bukowinie Tatrzańskiej w sobotę ruszają wyciągi w stacji Rusiń-ski. Będzie tam kursowała czteroosobowa kolejka krzesełkowa, wyciąg orczykowy i taśma dla początkujących narciarzy.

Kolejne podhalańskie stacje narciarskie zapowiadają otwarcie od następnego weekendu.

Już od tygodnia narciarze mogą korzystać ze stacji narciarskiej Grapa Ski w Czarnej Górze. Miłośnicy białego szaleństwa mogą także szusować na stokach Beskidu Sądeckiego - na stacji Tylicz Ski oraz Słotwiny Arena Ski.

Ceny skipassów na nadchodzący sezon wzrosły średnio o ok. 20 proc. w stosunku do ubiegłego sezonu. Za całodzienną jazdę w sezonie wysokim zapłacimy 155 zł, czyli o 30 zł więcej. Cena za karnet siedmiodniowy wzrosła z 680 zł do 870 zł – wynika z cennika skipassów Tatry Super Ski, obejmujących 18 największych stacji narciarskich na Podhalu. (PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
arzab
Tymczasem w "drogiej" Szwajcarii karnet na cały sezon ( ten o którym mówię jest akurat na 14 ośrodków) kosztuje około 1000 franków !
I w TVP znowu usłyszymy, że mamy najtańsze wyciągi w Europie, ja jednak wolę zagadkę ( poziom premier ) ile ze swojej średniej pensji wyda na zakup karnetu Polak a ile Szwajcar ?
faramir_z_gondoru
Narciarze będą szczególnie zachwyceni, gdy zobaczą w tym sezonie ceny za karnety, noclegi, wyżywienie. Orgazm gwarantowany.
emulgator
A czytelnicy Bankiera czekają zniecierpliwieni na artykuły o paragonach grozy.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki