REKLAMA

Na Białorusi połowa aut bez ważnego przeglądu technicznego

2017-12-11 09:52
publikacja
2017-12-11 09:52

Na Białorusi aż 1,7 mln samochodów nie ma ważnego przeglądu technicznego. To ponad połowa aut zarejestrowanych u naszego wschodniego sąsiada.

/ fot. Viktor Drachev / TASS

Z zewnątrz sytuacja na białoruskich drogach wygląda nieźle. Arterie komunikacyjne - przynajmniej te ważniejsze - są w dobrym stanie. Jeżdżą po nich auta znanych i często drogich zagranicznych marek. Gdy jednak specjaliści przyjrzeli się sprawie głębiej, okazało się, że ponad połowa z 3 milionów zarejestrowanych aut nie ma ważnego przeglądu technicznego. Kierowcy zazwyczaj wolą zapłacić mandat, niż jechać na stacje diagnostyczne. Tymczasem ich auta często wymagają napraw.

Sprawa wyszła na jaw, gdy w ubiegłym tygodniu w samym centrum białoruskiej stolicy samochód ciężarowy najechał na grupę pieszych, którzy przechodzili drogę na zielonych światłach. Zginęła 11-letnia dziewczynka, a cztery osoby zostały ranne. Okazało się, że ciężarówka miała niesprawne hamulce i dwa lata jeździła bez ważnego przeglądu technicznego. Kierowca był za to już karany.

W Mińsku w ostatniej dekadzie liczba awarii z udziałem samochodów zmniejszyła się 4 razy . Co roku na drogach w stolicy ginie 35 osób. Niewykluczone, że te uspokajające statystyki uśpiły służby odpowiedzialne za sprawność pojazdów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/Mińsk/zr

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki