REKLAMA

NWZ Work Service zdecyduje o emisji obligacji zamiennych oraz akcji

2019-09-11 18:48
publikacja
2019-09-11 18:48
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Walne zgromadzenie Work Service zwołane na 8 października zdecyduje o emisji obligacji zamiennych na akcje oraz emisji prywatnej akcji i emisji akcji w ramach oferty publicznej - podała spółka w komunikacie. Spółka chce pozyskać dzięki tym instrumentom do 50 mln zł, liczy na przyciągnięcie nowego, znaczącego akcjonariusza.

Jeden z projektów uchwał zakłada emisję pięcioletnich obligacji zamiennych na akcje o łącznej wartości do 50 mln zł. Posiadacz obligacji będzie mógł je zamienić na akcje serii Z - cena zamiany, i tym samym cena emisyjna akcji, będzie wynosiła 1,4 zł. W środę na zamknięciu notowań kurs akcji Work Service na GPW wyniósł 1,65 zł.

W celu przyznania praw do objęcia akcji serii Z przez posiadaczy obligacji, spółka chce podwyższyć kapitał zakładowy o kwotę nie wyższą niż 6,25 mln zł, poprzez emisję do 62,5 mln nowych akcji.

Na walnym zgromadzeniu głosowany ma być również projekt uchwał dotyczący emisji do 35,71 mln akcji w subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru, przeznaczonej dla akcjonariuszy posiadających 0,25 proc. akcji Work Service oraz wskazanych przez zarząd inwestorów. Kolejny projekt zakłada emisję do 65,75 mln akcji w trybie oferty publicznej, z zachowaniem prawa poboru obecnych akcjonariuszy.

W projektach podano, że zarząd spółki łącznie zamierza pozyskać nie więcej niż 50 mln zł, bez względu na ostatecznie wybrany wariant lub warianty emisji papierów wartościowych.

Intencją zarządu spółki jest pozyskanie nowego, znaczącego akcjonariusza.

"Zależało nam na opracowaniu rozwiązań, które pozwolą skoncentrować do tej pory rozdrobniony akcjonariat. Liczymy, że prowadzone rozmowy zaowocują pozyskaniem znaczącego akcjonariusza, który będzie odgrywał kluczową rolę w dalszej działalności grupy. Rozmawiamy głównie z dużymi, międzynarodowymi inwestorami, jednak chcemy zapewnić obecnym akcjonariuszom możliwość pierwszeństwa i współudziału w ofercie na analogicznych warunkach" - powiedziała, cytowana w komunikacie prasowym, prezes Iwona Szmitkowska.

W marcu Work Service zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, mającego na celu wybór "najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowej strategii grupy". Work Service podał wówczas, że planuje skoncentrować swoją działalność na krajowym rynku usług personalnych oraz transgranicznej wymianie pracowników do i z Polski. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki