REKLAMA

NBP, KNF i BFG monitorują sytuację banku spółdzielczego w Ciechanowie

2016-10-26 17:00
publikacja
2016-10-26 17:00

NBP, KNF i BFG monitorują sytuację banku spółdzielczego w Ciechanowie - wynika ze wspólnego oświadczenia prezesa NBP Adama Glapińskiego, przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego oraz prezesa BFG Zdzisława Sokala.

/ fot. Jerzy Dudek / FORUM

"Od kilku dni obserwujemy odpływ depozytów spowodowany rozpowszechnianiem niesprawdzonych informacji o kłopotach banku spółdzielczego w Ciechanowie. W związku z tym uznaliśmy, że instytucje przez nas reprezentowane powinny zająć w związku z tym stanowisko" - powiedział Glapiński.

Dodał, że "NBP jako element sieci bezpieczeństwa finansowego na bieżąco monitoruje sytuację w banku spółdzielczym w Ciechanowie". "NBP jest w stałym kontakcie z KNF i z BFG. Potwierdzam jeszcze raz stanowczo jako prezes NBP, że w razie potrzeby bank centralny gotowy jest zgodnie z zapisami ustawowymi udostępnić bankowi spółdzielczemu w Ciechanowie płynne środki. Tak, aby był on w stanie sprostać ewentualnym wypłatom klientów" - mówił.

Szef KNF Marek Chrzanowski także wskazał, że KNF śledzi sytuację w banku spółdzielczym w Ciechanowie.

"Działania prowadzone przez KNF w stosunku do banku mają na celu poprawienie jakości zarządzania w banku oraz zabezpieczenie interesów jego klientów" - powiedział.

Prezes BFG Zdzisław Sokal wskazał, że zgodnie z ustawą o BFG środki ulokowane w banku są gwarantowane do równowartości 100 tys. euro.

"Chcę przypomnieć, że w razie konieczności BFG - zgodnie z ustawą - wypłaca środki gwarantowane w terminie siedmiu dni wraz z należnymi odsetkami" - dodał.

O sytuacji w banku spółdzielczym w Ciechanowie pisaliśmy w artykule "Kolejny bank spółdzielczy ma kłopoty. Obligatariusze zagrożeni?".

(PAP)

jba/ osz/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta za bezwarunkowe 0 zł przez rok wraz z premią do 1200 zł

Konto Firmowe i Karta za bezwarunkowe 0 zł przez rok wraz z premią do 1200 zł

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~onn
ogólnie najgorszą sytuację mają te banki spółdzielcze, które wyemitowały obligacje...
~baca
Powinno być Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, a nie bank spółdzielczy w Ciechanowie. To jest nazwa przecież.
yield
To jest prawdziwy polski bank. Wszyscy piewcy repolonizacji powinni teraz wpłacić przynajmniej połowę swoich życiowych oszczędności. Dyrektor tego banku wspólnie z jakąś firmą "developerską"z Wołomina albo Pruszkowa będzie wiedział najlepiej w co zainwestować te środki.
Drugą połowę powinien taki
To jest prawdziwy polski bank. Wszyscy piewcy repolonizacji powinni teraz wpłacić przynajmniej połowę swoich życiowych oszczędności. Dyrektor tego banku wspólnie z jakąś firmą "developerską"z Wołomina albo Pruszkowa będzie wiedział najlepiej w co zainwestować te środki.
Drugą połowę powinien taki obywatel przeznaczyć na zakup cegiełek na poszukiwanie jeszcze droższych złóż węgla jeszcze głębiej i przy utrzymaniu takich samych przywilejów i patologii jak dziś: +100szt. związków zawodowych w każdej kopalni.
~Anonimus
to opiszcie jak się udziela kredyty w Pbs Ciechanów.. Ile jest nietrafionych kredytów, komu zostały udzielone i jak Bank widzi mozliwość ich spłaty
~555
Ludzie wyplacaja pieniadze wiec teraz to juz kwestia czasu i po banku.
~Ogr
Nagle sie obudzili.Cala finansowa potega panstwa. Sciema od samego poczatku powsania SKOKO-w byla widoczna jak na dloni nawet dla przecietniaka.Bujac to my, ale nie nas.
~Daro
Banki Spłudzielcze jako takie nie podlegają w pełni prawu bankowemu dlatego kolesie z PiS i PLS się tam zasiedzieli i żywili. Teraz za to zapłacimy.
~bs
proszę się dokształcić, powyższe to oczywista nieprawda.
~mk
Banki Spółdzielcze oczywiście od zawsze podlegają Prawu Bankowemu, nadzorowi KNF i od zawsze posiadają gwarancje BFG w kwocie identycznej jak banki komercyjne, a spółdzielcze pisze się przez o z kreską.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki