"My, obywatelki, My, obywatele". Byli prezydenci mówią jednym głosem

2017-07-19 07:48
publikacja
2017-07-19 07:48

W obliczu zagrożeń wynikających z serii antydemokratycznych i niekonstytucyjnych decyzji rządu PiS stajemy w obronie podstawowych wolności należnych każdemu człowiekowi i obywatelowi RP - napisali m.in. Władysław Frasyniuk i byli prezydenci w oświadczeniu opublikowanym w środowej "Gazecie Wyborczej".

/ Bankier.pl

"Walczymy o utrzymanie wartości demokratycznego państwa prawa oraz konstytucji nagminnie łamanych przez naczelne organy władzy. Nie godzimy się na odebranie nam podstawowych swobód obywatelskich i wolności zgromadzeń" - czytamy w oświadczeniu "My, obywatelki, My, obywatele", podpisanym m.in. przez Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego, Bronisława Komorowskiego, Leszka Balcerowicza, Włodzimierza Cimoszewicza, Aleksandra Halla, Jana Lityńskiego, Pawła Kasprzaka, Krzysztofa Łozińskiego, Jerzego Stępnia, Andrzeja Rzeplińskiego, Magdalenę Środę.

Autorzy oświadczenia podkreślili, że sprzeciwiają się wyprowadzeniu Polski z UE, a także "fali agresji i nietolerancji zalewającej Polskę". Stają też - jak napisali - "w obronie wartości chrześcijańskich zawłaszczonych w cynicznej grze politycznej", w "obronie ofiar wojny uciekających przed śmiercią i szukających nadziei w krajach demokratycznych", w obronie - dzieci i ich dzieci, którym "należy się prawo do wolnej, demokratycznej i nowoczesnej ojczyzny na miarę XXI wieku".

"My, Obywatele, bez względu na różnice między nami, bez względu na szyld partyjny, stajemy w obronie naszych praw (...) Walczymy, gdyż przegrana bitwa o Sąd Najwyższy da początek niczym nieskrępowanej samowoli i dyktaturze obecnej władzy. Stajemy wspólnie przeciw Kaczyńskiemu, gdyż przeszłe pokolenia nie wybaczą nam grzechu zaniechania i tchórzostwa" - napisali m.in. autorzy oświadczenia. (PAP)

march/ mag/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~silvio_gesell
"Walczymy o utrzymanie wartości demokratycznego państwa prawa"

Po pierwsze, obecnie sędziowie wybierają się sami - więc niedemokratycznie.

Po drugie - według Konstytucji RP Polska jest państwem prawnym, a nie państwem prawa. Różnica jest zasadnicza, bo prawo nie jest właścicielem Polski, a
"Walczymy o utrzymanie wartości demokratycznego państwa prawa"

Po pierwsze, obecnie sędziowie wybierają się sami - więc niedemokratycznie.

Po drugie - według Konstytucji RP Polska jest państwem prawnym, a nie państwem prawa. Różnica jest zasadnicza, bo prawo nie jest właścicielem Polski, a własnością.
~SSnejk
Jak Bronek to podpisał to warte to jest tyle co użyty papier toaletowy.
~Emigrant
Obywatele, byli prezydenci, za Waszych rządow prztoczyło sie przez Polske kilkadziesiąt afer złodziejskich. Teraz kiedy obecny rzad robi porządek ze złodziejami i mafią nie pasuje Wam , że zostną wyrzuceni z sądòw ludzie ktôrzy za czasòw Waszej władzy chronili mafie i przestepcòw. 30 lat układu mafijnego ktòry powstał Obywatele, byli prezydenci, za Waszych rządow prztoczyło sie przez Polske kilkadziesiąt afer złodziejskich. Teraz kiedy obecny rzad robi porządek ze złodziejami i mafią nie pasuje Wam , że zostną wyrzuceni z sądòw ludzie ktôrzy za czasòw Waszej władzy chronili mafie i przestepcòw. 30 lat układu mafijnego ktòry powstał przy okrągłym stole wystarczy. Nareszcie ktoś myśli o Polsce i o nas szarych obywatelach.
~Mewa
Poziom waszych komentarzy świadczy o was
~Putinek
No a która gazeta Polska by tak chciała to opisać?? A no Michnika i Lisów. ..
~Krzysiek
Wszyscy oni są siebie warci. Mysla ze ustalenia okraglostolowe beda trwaly wiecznie.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki