REKLAMA
WAŻNE

Musk nielegalnie otworzył fabrykę Tesli. Trump go poparł

2020-05-12 18:59
publikacja
2020-05-12 18:59

Prezydent USA Donald Trump poparł we wtorkowym w tweecie decyzję Elona Muska, który wbrew zakazom władz Kalifornii zapowiedział uruchomienie swojej fabryki samochodów elektrycznych Tesla w tym stanie.

/ fot. Stephen Lam / FORUM

"Kalifornia powinna pozwolić Tesli @elonmusk otworzyć fabrykę, TERAZ. Można to zrobić Szybko i Bezpiecznie!" - głosi tweet Trumpa.

W poniedziałek Musk, który jest dyrektorem wykonawczym fabryki samochodów Tesla, powiedział, że produkcja zostaje wznowiona w jego zakładach. Dodał, że jeśli ktoś ma być w związku z tym aresztowany, to powinien to być on.

Władze Kalifornii zapowiedziały, że będą reagować "etapami" na łamanie przez firmy przepisów związanych z pandemią.

W weekend Musk napisał na Twitterze, że ma dość takich ograniczeń i zagroził, że jeśli Kalifornia ich nie zniesie, to zakłady Tesli zostaną przeniesione do Nevady. Oskarżył też lokalne władze o to, że są "nieracjonalne i oderwane od rzeczywistości".

Podczas telekonferencji z inwestorami Musk oświadczył niedawno, że przedłużanie zamrożenia gospodarki to działanie "faszystowskie i niedemokratyczne" - podaje AFP.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom zapowiedział w poniedziałek, że ograniczenia dotyczące przedsiębiorstw zaczną być znoszone z początkiem przyszłego tygodnia, przy zachowaniu pewnych środków bezpieczeństwa w związku z pandemią.

Trump stara się przeforsować całkowite odmrożenie gospodarki, czemu przeciwni są epidemiolodzy. 

fit/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (16)

dodaj komentarz
mrfrot
itsofunny. Tak jest ogromny popyt na " te jego auta " jak to nazwałeś. Obecnie gdy zamówisz Tesle model 3 najszybciej dostaniesz ją w drugim kwartale 2021 ponieważ jest tak długo czas oczekiwania. Nie każdy musi znać się na przemyślę motoryzacyjnym i wiedzieć jak wygląda linia produkcyjna samochodów. Obecnie itsofunny. Tak jest ogromny popyt na " te jego auta " jak to nazwałeś. Obecnie gdy zamówisz Tesle model 3 najszybciej dostaniesz ją w drugim kwartale 2021 ponieważ jest tak długo czas oczekiwania. Nie każdy musi znać się na przemyślę motoryzacyjnym i wiedzieć jak wygląda linia produkcyjna samochodów. Obecnie wszystkie koncerny samochodowe jak np WV czy Daimler ( Mercedes ) czy właśnie Tesla ma produkcję bardzo zautomatyzowaną i obslugiwaną przez roboty. Obecnie ludzie którzy tam pracują kontrolują jedynie pracę maszyn. Serwisują maszyny. Uzupełniają surowce. Czy zajmują się wykończeniami detali. Produkcja Tesli jest w tak dużym nakładzie że pomimo iż produkcja jest zautomatyzowana to do wykonywania tych wszystkich czynności które wymieniłem jest potrzebne kilka tysięcy osób. A i jeszcze jedno. Pisze się póki co a nie puki co. Pozdrawiam - Przedsiębiorca
itsofunny
czemu nie można tu nazywać rzeczy po imieniu inaczej nie można nazwać człowieka który zmusza ludzi do pracy w warunkach epidemii i w dodatku jest to sprzeczne z prawem stanowym
godunow1
Racja! Mógłby ich wyrzucić z roboty i stanęli by w bezpiecznej kolejce po zasiłki!

Ach Ci cholerni kapitaliści, gdzie tylko mogą zmuszają ludzi do zarabiania pieniędzy uczciwą pracą. "Na szczęście" mają konkurencję w postaci rządzących, którzy nie pozwolą na to, żeby ludzie musieli pracować !
itsofunny odpowiada godunow1
A w ogóle jest popyt na te jego auta? Poza tym te fabryki to miały roboty obsługiwać a tu nagle się okazuje ze ludzi potrzebuje. Niech dokończy automatyzacje to nie będzie problemu. A puki co to niech się liczy z ludźmi.
itsofunny odpowiada itsofunny
Życie jest przewrotne nigdy bym się nie spodziewał ze będę bronił Kalifornii :)
ekwador15
Po trupach do celu. Musi byc fabryka otwarta, bo ta nadmuchana bańka nie da rady.
tergal
Waszyngton nie ma absolutnie nic do rozporządzeń stanowych - USA to nie Polska, gdzie ręczne sterowanie to norma od 30 lat!
and00
No ba, za komuny to była wolność decyzji
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki