REKLAMA
Dzień Mieszkaniowy

Musk: Za 5 lat roboty będą mądrzejsze od ludzi

2020-07-29 14:47
publikacja
2020-07-29 14:47
fot. Phil Stafford / Shutterstock

W ciągu 5 lat sztuczna inteligencja będzie mądrzejsza od ludzi, ostrzega Elon Musk.

- Ludzie, którzy najbardziej mylą się co do sztucznej inteligencji, to ci, którzy są bardzo sprytni, ponieważ nie potrafią wyobrazić sobie, że komputer może być znacznie mądrzejszy od nich — mówił szef Tesli, Elon Musk, cytowany przez Businessinsider.com.

Elon Musk jak zwykle nie przebiera w słowach komentując rzeczywistość. Kilkukrotnie szef Tesli musiał odpowiedać za swoje wypowiedzi zamieszczone na Twitterze m.in. stanął przed sądem za wpis, w którym poinformował, że zastanawia się nad przejęciem firmy. Z powodu zamieszczonego tweeta akcje Tesli wzrosły z ok. 355 dolarów do ponad 370 dolarów. Po trzech tygodniach Musk uznał, że nie zamierza jednak przejąć firmy. Inwestorzy oskarżyli go o celowe wprowadzenie w błąd w celu zwiększenia ceny akcji.

Najlepiej zarabiający prezes na świecie sądzi, iż w ciągu najbliższych 5 lat sztuczna inteligencja (AL) będzie mądrzejsza od ludzi. Szef Tesli dodaje, że nie twierdzi, iż ład na świecie rozpadnie się, jednak będzie to „dziwny” okres destabilizacji.

Inicjator powstania SpaceX postuluje wdrożenie odpowiednich regulacji dotyczących sztucznej inteligencji. Dodatkowo używanie AI powinno być otoczone przepisami prawnymi. Według Muska niekontrolowane używanie sztucznej inteligencji może być groźniejsze od bomby atomowej.

DF

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (24)

dodaj komentarz
ameba1
Cóż za zawiść. Chłop odniósł sukces i tyle w temacie. Nie istotne czy pali zielsko czy chodzi na golasa. Co do SI to nikt nic nie wie i ciężko twierdzić że do 5 lat coś się wydarzy. Nie mniej jednak taka technologia uderzy mocno. Widzieliście już algorytm który oglądając video gry Pacman sam ją potem napisał? Cóż za zawiść. Chłop odniósł sukces i tyle w temacie. Nie istotne czy pali zielsko czy chodzi na golasa. Co do SI to nikt nic nie wie i ciężko twierdzić że do 5 lat coś się wydarzy. Nie mniej jednak taka technologia uderzy mocno. Widzieliście już algorytm który oglądając video gry Pacman sam ją potem napisał? Całkowicie grywalna i z grafiką. Nawet programiści niedługo będą pakować manatki. Świat idzie do przodu, a SI to kolejny kamień milowy. Zachęcam do lektury.
plutarch
Dawno nie czytałem tylu pustych wypowiedzi pod jestem artykułem.
artfull
jaka jest jednostka miary? czy stwierdzenie że ktos jest mądrzejszy od kogoś a w tym wypadku maszyny jest w ogóle mądre?
Czy publiczne jaranie zioła oraz publiczne oświadczenie o sprzedaniu duszy diabłu jest inteligentne?
Jeżeli to jest miarą to tak, zgadzam się od takich ludzi bedzie mądrzejsza, ale nigdy nie
jaka jest jednostka miary? czy stwierdzenie że ktos jest mądrzejszy od kogoś a w tym wypadku maszyny jest w ogóle mądre?
Czy publiczne jaranie zioła oraz publiczne oświadczenie o sprzedaniu duszy diabłu jest inteligentne?
Jeżeli to jest miarą to tak, zgadzam się od takich ludzi bedzie mądrzejsza, ale nigdy nie zastąpi człowieka, prawdziwego człowieka, który ma uczucia i wyższe cele, miłość, dobroć, opiekuńczość, wiara, nadzieja i człowieczeństwo.
Za 5 lat powiadasz, czyli chcecie wszystkich wyniszczyć i zostawić tylko tych głupszych od robotów, pozbawionych uczuć o pokroju posłuszeńczym.
Wszyscy mówicie jednym językiem teraz, a walka pomiędzy Wami to tylko teatr dla nas, który ma przyćmić grube sprawy szykowane w niedalekiej przyszłości.
Pozdrów The Billa, i pamiętajcie że Ci co ocaleją znajdą sposób żeby Wam się odpłacić.
Do zobaczenia.
marszalek2020
Elon Musk said people who don't think AI could be smarter than them are 'way dumber than they think they are'
'smart' niekoniecznie znaczy mądrzejszy, może też znaczyć sprytniejszy, czyli lepiej przewidzi komu sprzedać coś drożej i w większej ilości żeby biznes kręcił się lepiej.
r4k
Sztuczna inteligencja nie ma świadomości i nigdy mieć nie będzie.
Może być inteligentniejsza niż my. Ale pojęcie "mądrość" nie ma do niej zastosowania.
grzegorzkubik
To może je przetestujemy. Wgramy programy i wypowiedzi polityczne różnych opcji i pozwolimy głosować.:))
marszalek2020
Tylko które, te z taśm prawdy czy przekazy dnia z TV[PN]? :)
januszbizensu
Chyba Elonik się boi, że SI ochroni populacje przed pakowaniem kasy w jego spółeczki na giełdzie :)
iwonka50
To ciekawe, ostrzega, a jednocześnie sam w tym "robi". Te wszystkie nanochipy wszczepiane do mózgu i inne chore pomysły. Tak zachowują się tylko psychopaci.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki