Mundial: Niemcy pokonały Argentynę

W Niemczech do białego rana świętowano zdobycie mistrzostwa świata na mundialu w Brazylii. We wczorajszym finale Niemcy pokonały 1:0 Argentynę.

Po ostatnim gwizdku centrum Berlina wypełniły tysiące kibiców. Ludzie tamowali ruch na ulicach, w powietrze wystrzeliły fajerwerki. Niemieccy eksperci mówią o dramatycznym finale, który nie miał nic wspólnego z łatwo wygranym półfinałem z Brazylią. Argentyna okazała się bardzo trudnym przeciwnikiem, ale - jak podkreślają - zwycięstwo Niemiec było zasłużone.

Trener Joachim Loew w wywiadzie dla telewizji ARD wychwalał swoich piłkarzy. Jak mówił, jego zawodnicy jeszcze nigdy nie dali z siebie tyle co w meczu z Argentyną. To czwarte piłkarskie mistrzostwo świata wywalczone przez Niemców. Poprzednio udało się to w 1954, 1974 i 1990 roku. Komentatorzy podkreślają tymczasem, że tegoroczne niemieckie zwycięstwo nie jest wcale przypadkiem. To efekt odważnych zmian wprowadzonych w niemieckim futbolu ponad 10 lat temu i dużych inwestycji w szkolenie, technikę i piłkarską młodzież.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Szymański/Berlin/kry

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj