REKLAMA

Müller: Mąż Cimanouskiej otrzymał polską wizę humanitarną

2021-08-04 15:03
publikacja
2021-08-04 15:03
Müller: Mąż Cimanouskiej otrzymał polską wizę humanitarną
Müller: Mąż Cimanouskiej otrzymał polską wizę humanitarną
/ Twitter

Mąż Krysciny Cimanouskiej otrzymał polską wizę humanitarną; sama Cimanouska pozostaje pod opieką polskich służb dyplomatycznych - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller w środę na konferencji prasowej poinformował, że białoruska olimpijka Kryscina Cimanouska jest obecnie pod opieką polskich służb dyplomatycznych. Odmówił jednak podania szczegółów dotyczących jej przylotu z Tokio, "jego miejsca i formy" ze względów bezpieczeństwa. Zapewnił, że taka dyskrecja wynika z zastosowanych procedur.

Poinformował jednocześnie, że Polska "równolegle" przyznała wizę humanitarną mężowi Cimanouskiej.

W niedzielę białoruska biegaczka poinformowała, że w związku z krytyką działań władz sportowych swojego kraju, została odsunięta od udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a funkcjonariusze próbowali ją zmusić do wylotu na Białoruś przez Stambuł. Zgłosiła się na policję na lotnisku i w efekcie nie wyleciała z Tokio.

W poniedziałek Cimanouska otrzymała w ambasadzie RP polską wizę humanitarną. Polscy dyplomaci zaoferowali jej opiekę i pomoc w podróży do Polski.

Wiceminister spraw zagranicznych RP Marcin Przydacz wyjaśnił we wtorek w wywiadzie dla brytyjskiej stacji Sky News, że dla polskiej strony najistotniejsze jest uniemożliwienie wywiezienia Cimanouskiej na Białoruś wbrew jej woli.(PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Białoruś

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki