REKLAMA
WEBINAR

Mostostal Zabrze ma otrzymać od firmy Wood 43,3 mln zł w związku z wyrokiem arbitrażu

2023-06-01 10:58
publikacja
2023-06-01 10:58

Mostostal Zabrze otrzymał wyrok Sądu Arbitrażowego przy Międzynarodowej Izbie Handlowej w Paryżu, zgodnie z którym firma Wood Environment & Infrastructure Solutions jest zobowiązana do zapłaty na rzecz spółki łącznie 43,3 mln zł - podał Mostostal Zabrze w komunikacie. Spółka szacuje potencjalny pozytywny wpływ wyroku na wynik finansowy brutto w 2023 r. na 9,4 - 12,3 mln zł.

Mostostal Zabrze ma otrzymać od firmy Wood 43,3 mln zł w związku z wyrokiem arbitrażu
Mostostal Zabrze ma otrzymać od firmy Wood 43,3 mln zł w związku z wyrokiem arbitrażu
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

Spór dotyczył odstąpienia od umowy zawartej - w ramach budowy bazy systemu AEGIS Ashore w Redzikowie - pomiędzy Mostostalem Zabrze jako wykonawcą a Wood jako zamawiającym.

Kwota obejmuje 15,0 mln zł jako pozostałe wynagrodzenie na podstawie umowy plus odsetki ustawowe za opóźnienie w zapłacie skalkulowane od 6 września 2018 r. do 1 czerwca 2023 r.; 0,4 mln zł jako wynagrodzenie za roboty dodatkowe plus odsetki ustawowe za opóźnienie, 10,1 mln zł (kwota główna) i kwotę 1,9 mln zł (odsetki za opóźnienie) jako zwrot kwot zapłaconych przez Mostostal do banku z tytułu pociągniętej przez Wood z gwarancji bankowej należytego wykonania umowy plus odsetki ustawowe, koszty opłaty arbitrażowej i koszty prawne arbitrażu w łącznej kwocie 8,3 mln zł.

Mostostal Zabrze jest z kolei zobowiązany do zapłaty na rzecz Wood łącznie kwoty 0,2 mln zł, która obejmuje odsetki za opóźnienie w zapłacie.

Jak podano, od kwot należności głównych biegną kolejne odsetki dnia 2 czerwca 2023 r.

Pozostałe roszczenia stron sporu zostały oddalone.

Wyrok jest wyrokiem ostatecznym i strony sporu są zobowiązane do jego niezwłocznego wykonania.

Zarząd Mostostalu Zabrze szacuje, że potencjalny pozytywny wpływ wyroku na wynik finansowy brutto w 2023 r. wyniesie od 9,4 mln zł do 12,3 mln zł w zależności od wyniku analizy podatkowej i rozliczenia z podwykonawcami. Wyrok będzie miał także pozytywny wpływ na przepływy pieniężne spółki w wysokości około 43,3 mln zł.

"Emitent analizuje treść wyroku, który obejmuje 465 stron oraz przeprowadzi analizę podatkową wyroku. W związku z tym ostateczny wpływ wyroku na wyniki finansowe zostanie podany niezwłocznie po zakończeniu wyżej wskazanych analiz" - napisano. 

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki