REKLAMA
WAŻNE

Moskwa skierowała siły Flotylli Kaspijskiej na Morze Czarne

2021-04-08 13:17
publikacja
2021-04-08 13:17
FORUM

Ponad 10 jednostek desantowych i artyleryjskich rosyjskiej Flotylli Kaspijskiej opuściło bazę w Machaczkale i zmierza na Morze Czarne - poinformowały w czwartek służby prasowe rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego.

Służby prasowe zapewniły, że przerzucanie tych jednostek odbywa się w ramach sprawdzianu kontrolnego, podczas którego załogi Flotylli Kaspijskiej wezmą udział we wspólnych ćwiczeniach morskich wraz z siłami Floty Czarnomorskiej.

"W celu sprawdzianu gotowości do odparcia desantów morskich i powietrznych zaangażowano oddziały piechoty morskiej i wojsk ochrony wybrzeża Floty Czarnomorskiej i Flotylli Kaspijskiej" - głosi komunikat służb prasowych.

Oświadczyły one, że sprawdziany odbywają się zgodnie z rocznym planem przygotowania wojsk. Niemniej, działania te zbiegają się z koncentrowaniem sił rosyjskich przy granicy z Ukrainą. Rozpoczęło się ono po nasileniu starć pomiędzy armią ukraińską i prorosyjskimi separatystami w Donbasie, na wschodzie Ukrainy.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
itso_tea_earl_grey_hot
już widzę jak Turcja wjeżdża na Krym, Gruzja odzyskuje okupowaną ziemie Litwa przejmuje Kaliningrad Finowie biorą i swoją cześć + podatek a Polska dłubie w nosie :)

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki