REKLAMA

Morgan Stanley zadebiutował na GPW jako nowy emitent obligacji strukturyzowanych

2026-02-24 20:00
publikacja
2026-02-24 20:00
Dodaj Bankier.pl w Google

Na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie rozpoczął się obrót czterema obligacjami strukturyzowanymi wyemitowanymi przez Morgan Stanley - podała GPW w komunikacie prasowym. Morgan Stanley jest siódmym emitentem produktów strukturyzowanych notowanych na warszawskiej Giełdzie.

Morgan Stanley zadebiutował na GPW jako nowy emitent obligacji strukturyzowanych
Morgan Stanley zadebiutował na GPW jako nowy emitent obligacji strukturyzowanych
fot. Russell Boyce / / Reuters

Jak podano, emisje obejmują serie o zróżnicowanych profilach ryzyka, oparte na akcjach europejskich oraz indeksach.

Wskazano, że wprowadzone instrumenty wpisują się w systematycznie rozwijający się segment rynku, obejmujący produkty oparte na szerokiej gamie aktywów bazowych – od akcji i indeksów po surowce i waluty. Segment ten rośnie nieprzerwanie od 2006 roku i stanowi istotny element krajowego rynku kapitałowego.

"W tym roku obchodzimy 20. rocznicę od kiedy produkt strukturyzowany trafił do notowania na warszawską Giełdę. O skali rozwoju tego rynku świadczą m.in. statystyki za zeszły rok, które osiągnęły ponad 6 tys. produktów strukturyzowanych, a obrót nimi wyniósł ponad 3 mld zł" – powiedział cytowany w komunikacie Michał Kobza, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Nowe obligacje zostały wprowadzone do obrotu na rynku równoległym i obejmują cztery serie notowane pod następującymi kodami:

Wakacje na giełdzie
Lp. Kod ISIN obligacji Nazwa skrócona obligacji
1. XS3211858942 MSIPI58942
2. XS3211866374 MSIPS66374
3. XS3242589144 MSIPS89144
4. XS3242588849 MSIPS88849

Dystrybutorem nowych obligacji było Biuro Maklerskie Alior Banku, a rolę animatora rynku pełni Santander Bank.

Wskazano, że Morgan Stanley, jako globalna instytucja finansowa działająca od 1935 roku, dostarcza na polski rynek instrumenty oparte na międzynarodowych aktywach, notowane w regularnym obrocie giełdowym. (PAP Biznes)

gaw/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki