REKLAMA

Morawiecki wiceprezesem PiS? Terlecki potwierdził jego kandydaturę

2021-06-30 12:10
publikacja
2021-06-30 12:10
Morawiecki wiceprezesem PiS? Terlecki potwierdził jego kandydaturę
Morawiecki wiceprezesem PiS? Terlecki potwierdził jego kandydaturę
/ PiS

Będzie kandydatura Mateusza Morawieckiego na wiceprezesa PiS podczas spotkania Rady Politycznej w niedzielę; z pewnością zostanie wybrany, jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem - poinformował w środę dziennikarzy wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

W sobotę 3 lipca odbędzie się statutowo-wyborczy kongres Prawa i Sprawiedliwości, na którym odbędą się wybory m.in. szefa partii. Dzień później zbierze się nowa Rada Polityczna, która wybierze nowych wiceprezesów ugrupowania, Komitet Polityczny i Sekretarza Generalnego. Ponadto w sobotę podjęta zostanie uchwała w sprawie reorganizacji okręgów.

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS pytany, czy Mateusz Morawiecki "zostanie wiceprezesem" PiS, odparł: "Będzie taka kandydatura na Radzie Politycznej". "Z pewnością zostanie wybrany, jeżeli wszystko się odbędzie zgodnie z planem" - dodał Terlecki.

W tej chwili wiceprezesami PiS są: Beata Szydło, Joachim Brudziński, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński. Od pewnego czasu pojawiają się spekulacje, że do tego grona miałby dołączyć premier Mateusz Morawiecki.

Początkowo kongres PiS miał się odbyć jesienią ubiegłym roku, jednak został przeniesiony z powodu pandemii Covid-19.

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa ugrupowania nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Zastąpił wówczas na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który - jako pierwszy prezes partii - kierował ugrupowaniem w latach 2001-2003. Jarosław Kaczyński kilkukrotnie deklarował w mediach, że jeśli zostanie teraz wybrany na prezesa partii, będzie to jego ostatnia kadencja.

autor: Mateusz Roszak, Piotr Śmiłowicz

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane: Polityka

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ajwaj_
I OK
Morawitz wykonczy PISia w tempie turbo
karbinadel
Wiceprezesów ci u nas dostatek, ale i tego przyjmiemy jako wróżbę wiecznego panowania

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki