REKLAMA

Moody's wydał rating "Ba2" dla InPostu

2021-06-21 20:00
publikacja
2021-06-21 20:00
Moody's wydał rating "Ba2" dla InPostu
Moody's wydał rating "Ba2" dla InPostu
fot. Gold Picture / / Shutterstock

Moody's rozpoczął wydawanie ratingu dla InPostu od poziomu "Ba2" - podała agencja w komunikacie.

Perspektywa ratingu jest stabilna.

"Rating 'Ba2' InPostu odzwierciedla silny profil finansowy spółki, ze skromnym zadłużeniem i solidną rentownością, wynikającą z wysoce konkurencyjnego modelu biznesowego opartego na doręczaniu paczek do automatów" – powiedział, cytowany w komunikacie, starszy analityk Lorenzo Re.

„Ranking odzwierciedla jednak również dużą koncentrację klientów firmy, umiarkowaną dywersyfikację geograficzną i ryzyko realizacji planów związanych z międzynarodową ekspansją, w tym niedawnego przejęcia Mondial Relay” - dodał.

Agencja szacuje, że po przejęciu Mondial Relay wskaźnik zadłużenia netto InPostu nie przekroczy trzykrotności EBITDA, a wzrost zysku sprawi, że w ciągu najbliższych dwóch lat dźwignia zmniejszy się i zbliży do dwukrotności wyniku.

Moody's spodziewa się również, że przepływy pieniężne spółki ulegną w najbliższych latach istotnej poprawie. Autorzy raporty oczekują, że poziom gotówki wypracowywanej z działalności operacyjnej wzrośnie z 1,3 mld zł w 2021 r. do ponad 2 mld zł w 2023 r., co pozwoli firmie pokryć prognozowane 1,2-1,4 mld zł rocznych nakładów inwestycyjnych. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki