REKLAMA

Moody's przyznał długoterminowy rating dla PKO BH na poziomie (P)Aa3

2016-09-29 09:00
publikacja
2016-09-29 09:00

Moody's przyznał długoterminowy rating listów zastawnych PKO Banku Hipotecznego na poziomie (P)Aa3 - poinformowała agencja w komunikacie.

PKO Bank Hipoteczny wprowadza europejski program emisji listów zastawnych.

W ramach programu PKO Bank Hipoteczny może prowadzić emisję hipotecznych listów zastawnych w dowolnej walucie. Łączna wartość listów zastawnych pozostających w obrocie wyemitowanych w ramach programu nie może przekroczyć 4 mld euro, przy założeniu, że wartość jednego listu będzie wynosić minimum 100 tys. euro. Program przewiduje, że listy zastawne emitowane w jego ramach mogą być notowane równolegle na giełdach w Luksemburgu i w Warszawie.

Globalnym koordynatorem i głównym współaranżerem programu jest Soci,t, G,n,rale Corporate & Investment Banking, współaranżerami są: Deutsche Bank, J.P. Morgan oraz PKO Bank Polski, zaś dealerami: Soci,t, G,n,rale Corporate & Investment Banking, Deutsche Bank, J.P. Morgan, PKO Bank Polski oraz Landesbank Baden-Wrttemberg.

PKO Bank Hipoteczny jest spółką w 100 proc. zależną od PKO Banku Polskiego i specjalizuje się w złotowych kredytach mieszkaniowych. Głównym celem PKO Banku Hipotecznego jest pozyskanie długoterminowego finansowania poprzez emisję listów zastawnych.

W sierpniu 2014 roku PKO Bank Polski otrzymał zgodę KNF na utworzenie banku hipotecznego, który w kwietniu 2015 roku rozpoczął działalność operacyjną. (PAP)

pr/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki