REKLAMA

Moody's podniósł perspektywę dla polskiego systemu bankowego do stabilnej

Michał Żuławiński2015-09-21 19:58analityk Bankier.pl
publikacja
2015-09-21 19:58
Moody's podniósł perspektywę dla polskiego systemu bankowego do stabilnej
Moody's podniósł perspektywę dla polskiego systemu bankowego do stabilnej
/ ingimage

Agencja Moody's podniosła perspektywę dla polskiego systemu bankowego do stabilnej z negatywnej - podała agencja w komunikacie.

Ubiegłoroczna negatywna perspektywa wynikała w głównej mierze z naszych przewidywań w zakresie ograniczenia rządowego wsparcia dla depozytów i niezabezpieczonego długu. Wraz z przyjęciem przez UE przepisów dotyczących restrukturyzacji i uporządkowanej restrukturyzacji banków obniżyliśmy założenia wspierające nasze ratingi. Dziś kwestia ta nie wywiera już presji na ratingi – czytamy w komunikacie Moody’s.

Agencja podkreśla, że korzystne otoczenie makroekonomiczne będzie miało pozytywny wpływ na banki działające w Polsce. Według Moody’s, PKB Polski wzrośnie w tym roku o 3,5%, a w przyszłym o 3,4%.

W opinii agencji zyski banków w najbliższych dwóch latach spadną, a to ze względu na niskie stopy procentowe, obniżkę opłat interchange, wyższe wpłaty na rzecz BFG oraz prawdopodobieństwo przewalutowania kredytów frankowych.

/mz, PAP

Źródło:
Michał Żuławiński
Michał Żuławiński
analityk Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Wraz z zespołem śledzi bieżące wydarzenia na polskiej giełdzie i globalnych rynkach finansowych, analizuje dane gospodarcze z kraju i ze świata, monitoruje politykę banków centralnych itp. Miłośnik nowych technologii, zarówno w obszarze mediów, jak i szeroko pojętego inwestowania. Laureat nagrody specjalnej w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabskiego. Tel: 604 678 518

Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki