REKLAMA

Moody's obniża prognozę wzrostu PKB w Polsce

2021-03-04 11:14
publikacja
2021-03-04 11:14
fot. Mike Segar / Reuters

Agencja Moody's prognozuje wzrost PKB w Polsce w 2021 r. na 3,3 proc., a w 2022 na 3,8 proc - powiedział w trakcie wideokonferencji Izby Domów Maklerskich chief credit officer agencji ratingowej Moody's na region EMEA Colin Ellis.

"Nasza prognoza dla Polski zakłada wzrost PKB w tym roku na poziomie 3,3 proc. i 3,8 proc. w przyszłym roku" - powiedział Ellis.

Ostatnia publicznie dostępna prognoza Moody's z września 2020 roku zakładała wzrost PKB Polski w 2021 r. na poziomie 4,0 proc.

tus/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
lorelie
Tytułują się już "oficer"... Parodia !
grzegorzkubik
Bardzo ładne prognozy. Za granicą widzą co się u nas dzieje. Nie oglądają TVN-u tylko samodzielnie prowadzą wyliczenia. Są ekonomistami. Podobnie jak ci z Komisji Europejskiej. Trzeba posłuchać ekonomisty, który jest od nas tysiące kilometrów by usłyszeć obiektywną opinię. Polska się rozwija nawet przy pandemii.Bardzo ładne prognozy. Za granicą widzą co się u nas dzieje. Nie oglądają TVN-u tylko samodzielnie prowadzą wyliczenia. Są ekonomistami. Podobnie jak ci z Komisji Europejskiej. Trzeba posłuchać ekonomisty, który jest od nas tysiące kilometrów by usłyszeć obiektywną opinię. Polska się rozwija nawet przy pandemii. I o to chodzi. Ma się rozwijać i piąć wysoko.
lukaszslask
Masz racje,Gospodarka sie rozwija,powstaja nowe zachodnie sklepy,Centra logistyczne,handlowe itd itp,ale co z tego wynika dla przecietnego Polaka??? 700 Euro na reke:)
Jezeli za tym wzrostem gospodarczym Ludzie by majetnieli,czyli zarabiali wiecej,ale,ale przy niskiej inflacji to bylby to sukces,ale Ludzie biednieja,bo inflacja
Masz racje,Gospodarka sie rozwija,powstaja nowe zachodnie sklepy,Centra logistyczne,handlowe itd itp,ale co z tego wynika dla przecietnego Polaka??? 700 Euro na reke:)
Jezeli za tym wzrostem gospodarczym Ludzie by majetnieli,czyli zarabiali wiecej,ale,ale przy niskiej inflacji to bylby to sukces,ale Ludzie biednieja,bo inflacja zasuwa,a ktos mimo tego obiecuje nie dzwigac stop procentowych,jezeli potrafi okielznac inflacje bez podnoszenia stop to super....
qonradx
Wow jak będzie 0% w tym roku to już będzie sukces! Ludzie gdzie wy żyjecie obudźcie się! Połowa gospodarki pod kroplówka podtrzymywana przez drugą połowę gospodarki z której wyciąga sie $ albo zadłuża państwo. Za chwilę i tej kroplówki nie da się dłużej podtrzymać. Statystyki zachorowań z Izraela gdzie zaszczepiono Wow jak będzie 0% w tym roku to już będzie sukces! Ludzie gdzie wy żyjecie obudźcie się! Połowa gospodarki pod kroplówka podtrzymywana przez drugą połowę gospodarki z której wyciąga sie $ albo zadłuża państwo. Za chwilę i tej kroplówki nie da się dłużej podtrzymać. Statystyki zachorowań z Izraela gdzie zaszczepiono już 92% społeczenstwa najlepszą podobno szczepionką Pfizera, nie napawają optymizmem. Epidemia trwa tam nadal a liczba zakarzeń nie spada!
lorelie
U nas połowa...a w południowej Europie zarabiającej na turystyce 2/3 przygłupie, więc chyba logiczne że jest lepiej
marxs
czyli solidnie obniżyli i jestem pewien że to nie jedyna obniżka w tym roku jeśli chodzi o PISi (K)Raj

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki