Mocno ujemnie oprocentowane pieniądze [Wykres tygodnia]

W tym wykresie tygodnia nie uciekniemy od tematu inflacji, która w grudniu mocno zaskoczyła ekonomistów, rosnąc do najwyższego poziomu od 7 lat. Ponieważ RPP nie reaguje i nie podnosi stóp procentowych, to w Polsce pogłębia się represja finansowa - mówi Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.

KK

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
69 20 nijakibp

Nie ma innego wyjścia. Należy zamrozić ceny żywności, towarów i produktów fabrycznych, pozostawić wynagrodzenie za pracę taką samą jak w roku ubiegłym, nie robić podwyżek do emerytur dla wszystkich, zlikwidować ilość posłów do Sejmu do 120 lub mniej, senatorów w senacie zlikwidować do do 16-tu ,tyle ile jest województw. Scalić ministerstwa w rządzie, zmniejszyć ilość pracowników w urzędach państwowych, zlikwidować nie potrzebe służby służące do inwigilacji obywateli i wiele innych. Nałożyć podatek katastralny na nieruchomości oraz zlikwidować VAT w Polsce oraz nakazać dla wszystkich banków w Polsce płacenie dla klientów minimum przynajmniej 3% interesu na rok za utrzymywanie kont bankowych. Jak nie to wszystko co tam istnieje w ekonomii i polityce tego kraju jest oszustwem ludzi pracy.i wszystkich obywateli

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
39 5 silvio_gesell

Pierwszy mądry post który przeczytałem na tym forum. Oprócz tego, że orzący jest tani, więc tu się wiele ni zaoszczędzi.

! Odpowiedz
28 13 szeregowy_forumowicz odpowiada silvio_gesell

Sterować możesz sobie co najwyżej własną fujarą przy pisuarze.

! Odpowiedz
33 47 cyklotron

państwo mnie OKRADA...

! Odpowiedz
13 7 silvio_gesell

A kto Ci każe trzymać pieniądze?

! Odpowiedz
9 5 szeregowy_forumowicz odpowiada silvio_gesell

Państwo polskie.

! Odpowiedz
3 0 silvio_gesell odpowiada szeregowy_forumowicz

Poważnie pytam, kto każe komuś trzymać pieniądze? Można je wymienić na dowolne aktywo, jest wolny rynek.

! Odpowiedz
42 11 danip

Czy podwyżki stóp procentowych by byly czy nie to inflacja i tak by wystąpiła. Do póki złotówka sie trzyma na stabilnym poziomie do usd i eu to tez nic , na razie, bym nie zmianial. Zdajmy sobie sprawę, że zmiany stóp to tylko narzędzie i to nie na 100% sprawne do regulowania inflacji jak niektórzy tu myślą. Ci co tak się boja o swoje oszczednoaci niech troszkę pomyślą co zrobic z gotówką, bo nie tylko banki mają Wam ratowac zaskórniaki i nigdy tak nie będzie, to my musimy myśleć co robic. Jak sie tak boicie to wymiencie sobie pln na euro i zobaczcie czy bedzie Wam lepiej.
pozdrawiam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 67 1as

Obywatele sami dają mandat do takiej polityki. Liczy się tu i teraz, życie na pokaz, na kredyt jutra nie ma! W takich warunkach nikt nie będzie promować oszczędzania, to jest zachęta do nieograniczonego konsumpcjonizmu!

! Odpowiedz
3 36 etre

To nie obywatele tylko władza promuje życie na kredyt. Osoba zadłużona staje się niewolnikiem systemu i łatwo nią manipulować.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne