REKLAMA

Mocno ujemnie oprocentowane pieniądze [Wykres tygodnia]

2020-01-10 10:00
publikacja
2020-01-10 10:00
fot. Szymon Laszewski / FORUM

W tym wykresie tygodnia nie uciekniemy od tematu inflacji, która w grudniu mocno zaskoczyła ekonomistów, rosnąc do najwyższego poziomu od 7 lat. Ponieważ RPP nie reaguje i nie podnosi stóp procentowych, to w Polsce pogłębia się represja finansowa - mówi Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.

KK

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (40)

dodaj komentarz
nijakibp
Nie ma innego wyjścia. Należy zamrozić ceny żywności, towarów i produktów fabrycznych, pozostawić wynagrodzenie za pracę taką samą jak w roku ubiegłym, nie robić podwyżek do emerytur dla wszystkich, zlikwidować ilość posłów do Sejmu do 120 lub mniej, senatorów w senacie zlikwidować do do 16-tu ,tyle ile jest Nie ma innego wyjścia. Należy zamrozić ceny żywności, towarów i produktów fabrycznych, pozostawić wynagrodzenie za pracę taką samą jak w roku ubiegłym, nie robić podwyżek do emerytur dla wszystkich, zlikwidować ilość posłów do Sejmu do 120 lub mniej, senatorów w senacie zlikwidować do do 16-tu ,tyle ile jest województw. Scalić ministerstwa w rządzie, zmniejszyć ilość pracowników w urzędach państwowych, zlikwidować nie potrzebe służby służące do inwigilacji obywateli i wiele innych. Nałożyć podatek katastralny na nieruchomości oraz zlikwidować VAT w Polsce oraz nakazać dla wszystkich banków w Polsce płacenie dla klientów minimum przynajmniej 3% interesu na rok za utrzymywanie kont bankowych. Jak nie to wszystko co tam istnieje w ekonomii i polityce tego kraju jest oszustwem ludzi pracy.i wszystkich obywateli
silvio_gesell
Pierwszy mądry post który przeczytałem na tym forum. Oprócz tego, że orzący jest tani, więc tu się wiele ni zaoszczędzi.
szeregowy_forumowicz odpowiada silvio_gesell
Sterować możesz sobie co najwyżej własną fujarą przy pisuarze.
silvio_gesell
A kto Ci każe trzymać pieniądze?
szeregowy_forumowicz odpowiada silvio_gesell
Państwo polskie.
silvio_gesell odpowiada szeregowy_forumowicz
Poważnie pytam, kto każe komuś trzymać pieniądze? Można je wymienić na dowolne aktywo, jest wolny rynek.
danip
Czy podwyżki stóp procentowych by byly czy nie to inflacja i tak by wystąpiła. Do póki złotówka sie trzyma na stabilnym poziomie do usd i eu to tez nic , na razie, bym nie zmianial. Zdajmy sobie sprawę, że zmiany stóp to tylko narzędzie i to nie na 100% sprawne do regulowania inflacji jak niektórzy tu myślą. Ci co tak Czy podwyżki stóp procentowych by byly czy nie to inflacja i tak by wystąpiła. Do póki złotówka sie trzyma na stabilnym poziomie do usd i eu to tez nic , na razie, bym nie zmianial. Zdajmy sobie sprawę, że zmiany stóp to tylko narzędzie i to nie na 100% sprawne do regulowania inflacji jak niektórzy tu myślą. Ci co tak się boja o swoje oszczednoaci niech troszkę pomyślą co zrobic z gotówką, bo nie tylko banki mają Wam ratowac zaskórniaki i nigdy tak nie będzie, to my musimy myśleć co robic. Jak sie tak boicie to wymiencie sobie pln na euro i zobaczcie czy bedzie Wam lepiej.
pozdrawiam
1as
Obywatele sami dają mandat do takiej polityki. Liczy się tu i teraz, życie na pokaz, na kredyt jutra nie ma! W takich warunkach nikt nie będzie promować oszczędzania, to jest zachęta do nieograniczonego konsumpcjonizmu!
etre
To nie obywatele tylko władza promuje życie na kredyt. Osoba zadłużona staje się niewolnikiem systemu i łatwo nią manipulować.

Powiązane: Wykresy tygodnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki