REKLAMA

Młodzi chcą zakładać firmy

2015-02-27 04:03
publikacja
2015-02-27 04:03
fot. iStock/Thinkstock / Thinkstock

Program "Pierwszy biznes - wsparcie w starcie", w ramach którego młode osoby mogą dostać pożyczki na korzystnych warunkach, bije rekordy popularności - ujawnia "Rzeczpospolita".

Młodzi ludzie chcą zakładać firmy (fot. iStock / Thinkstock)

Z informacji "Rzeczpospolitej" uzyskanych w Ministerstwie Pracy wynika, że przez pierwsze dwa miesiące drugiej edycji programu złożono 219 wniosków z prośbą o udzielenie pożyczki na preferencyjnych warunkach. Dla porównania - podczas pierwszej edycji, trwającej cały ubiegły rok, wniosków było 190.

O dofinansowanie z programu Banku Gospodarstwa Krajowego mogą starać się studenci ostatniego roku i absolwenci do dwóch lat po uzyskaniu dyplomu. Jeśli mają dobry pomysł na biznes, mogą liczyć na pożyczkę w wysokości od 5 tys. do 75 tys. zł.

(PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~eeeee
Jasne ze chca, bo warto. Nawet oferty leasingu sa ostatnio dobrze dostosowane do raczkujacych przedsiebiorców. Sporo sprzetu i aut mozna miec na okazyjnych warunkach, chocby na mleasing.pl :)
~bookbis
no, moze onii tak- a ja mimo upływu juz pólrocznego prowadzenia działalnosci nie moge dostac z banku głupiej pozyczki na kwote 5 tys zł bo mam za mała zdolnosc kredytowa. czysty debilizm, tymbardziej ,za pierwsze firmy w 90 % upadajja; ale co tam damy, a młody to niech sie boryka
~Reymont
Zupełnie jak w Ziemi obiecanej Reymonta. Ja nie mam nic ,ty nie masz nic etc.

Powiązane: Rzuć etat, załóż firmę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki