REKLAMA

Młodzi Hiszpanie dostaną 250 euro miesięcznie na wynajem mieszkania

2022-01-22 06:00
publikacja
2022-01-22 06:00
Młodzi Hiszpanie dostaną 250 euro miesięcznie na wynajem mieszkania
Młodzi Hiszpanie dostaną 250 euro miesięcznie na wynajem mieszkania
fot. Enrico Perini / / Pexels

Rząd Hiszpanii zatwierdził subsydia mieszkaniowe dla młodych obywateli tego kraju. Co miesiąc otrzymają oni na wynajem mieszkania 250 euro bezzwrotnego wsparcia z budżetu państwa.

Jak poinformowała podczas konferencji prasowej w Madrycie minister transportu, mobilności i spraw miejskich Raquel Sanchez, ubieganie się Hiszpanów w wieku 18-35 lat o wsparcie rządowe będzie możliwe już od marca br.

Na ten rok z tytułu zatwierdzonych subsydiów będzie mogło zostać wypłacone 345 mln euro” - dodała.

Minister wyjaśniła, że docelowo o państwowe subsydia na opłatę wynajmowanych mieszkań będzie mogło się ubiegać około 70 tys. obywateli Hiszpanii.

Na otrzymanie finansowego wsparcia od państwa na wynajem mieszkania będą mogli liczyć młodzi obywatele, którzy w ciągu roku nie osiągną zarobków wyższych od kwoty 24,3 tys. euro.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Wprowadzenie mieszkaniowych bonów dla młodzieży ogłosił w październiku 2021 r. premier Pedro Sanchez, zapowiadając, że wsparcie to ma być pomocą zarówno dla młodych obywateli, jak też stymulować inwestycje na rynku mieszkaniowym.

Z opublikowanego w 2021 r. badania deweloperskiej spółki Aedas Homes wynika, że w Hiszpanii na zakup własnego mieszkania lub jego wynajem stać jedynie 10 proc. osób w wieku od 25 do 34 lat.

Marcin Zatyka 

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (30)

dodaj komentarz
darius19
od kogo dostana? - z nieba nie spadnie. Podatnik zaplaci.
bha
Co się dziwić ? że chcą coś chociaż pomóc . Poziom bezrobocia w Hiszpanii wynosi obecnie ogółem ponad 15 proc ,natomiast wśród młodych osób do 25 lat wynosi już około 38% !!!! Cóż....jaki tam i nie tylko tam od dawna dominuje elastyczny do bólu coraz bardziej niepewny rynek pracy, zatrudniania ,czasowy, sezonowy , śmieciowy ,na niepełnych Co się dziwić ? że chcą coś chociaż pomóc . Poziom bezrobocia w Hiszpanii wynosi obecnie ogółem ponad 15 proc ,natomiast wśród młodych osób do 25 lat wynosi już około 38% !!!! Cóż....jaki tam i nie tylko tam od dawna dominuje elastyczny do bólu coraz bardziej niepewny rynek pracy, zatrudniania ,czasowy, sezonowy , śmieciowy ,na niepełnych etatach ,na minimalnych płacach i stawkach oraz coraz częściej ,mocniej i szerzej w szaro-czarnych wyzyskujących i żerujących latami na maxa najtaniej jak się tylko da i uda na pracy innych osób do tego jeszcze w coraz mocniej stresogennych ,bez motywacji barwach rynek pracy zatrudniania taka i robi się coraz trudniejsza sytuacja młodych i nie tylko ich ..... już w wielu krajach. Niestety mamy rynek coraz bardziej niegodnych Prekariuszowych perspektyw pracy życia ,które świadomie stwarzają jedni ludzie innym ludziom często nie bez celu i dodatkowych korzyści dla siebie. Praca dla idei za minimalne grosze lub w porywach uniesień niewiele więcej to coraz częściej top rynkowych ofert i ulubione motto wśród tzw. dawców pracy. Niestety.
bha
Ps.To nie postępuje degeneracja społeczeństw tylko postępuje już w ekspresowym tempie Degeneracja rynku pracy i rynku zatrudniania niestety z roku na rok coraz bardziej zachłannego bez umiaru , demotywującego ludzi wyzyskiem i żerowaniem najtaniej jak się tylko da i uda szczególnie na sumiennej ,fachowej ,profesjonalnej i wydajnej Ps.To nie postępuje degeneracja społeczeństw tylko postępuje już w ekspresowym tempie Degeneracja rynku pracy i rynku zatrudniania niestety z roku na rok coraz bardziej zachłannego bez umiaru , demotywującego ludzi wyzyskiem i żerowaniem najtaniej jak się tylko da i uda szczególnie na sumiennej ,fachowej ,profesjonalnej i wydajnej pracy innych osób. Postępująca w ogromie już branż i zawodów Minimalizacja zarobków i stawek powoduje dodatkowo niestety coraz szerszą degenerację poziomu życia coraz większej ilości osób !!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
bt5
W Polsce wg badań instytutówcekonomicznych bezrobocie wśród młodych jest 25% bo albo ludzie mają za niskie kwalifikacje jak tylko gimnazjum, albo mają za wysokie kwalifikacje jak studia. A wiekszosć wakatów dotyczy wykwalifkowanych roboyników. Jesli chodzi o bezdomnosc młodziezy w Polsce to wg instytucji charytatywnych rosnie lawinowo.W Polsce wg badań instytutówcekonomicznych bezrobocie wśród młodych jest 25% bo albo ludzie mają za niskie kwalifikacje jak tylko gimnazjum, albo mają za wysokie kwalifikacje jak studia. A wiekszosć wakatów dotyczy wykwalifkowanych roboyników. Jesli chodzi o bezdomnosc młodziezy w Polsce to wg instytucji charytatywnych rosnie lawinowo. Tego nie widac w oficjalnych danych o bezrobociu gdyż Polska nalezy do 3-ceh krajów na swiecie o najbardziej rygorzystycznych prawach przyznania zasiłku dla bezrobotnych, pozostałe takie kraje gdzie nie ma zasiłków to Japonia i Białorus. W Japoni tez lawinowo rosnie sfera ubówstwa a w statystyce państowoej tego nie widac.
grzegorzkubik
Hiszpańscy socjaliści. Tacy sami co nas pouczają w UE i próbują dyktować naszemu rządowi jak ma sprawować władzę. Co młodym z kasy na wynajem skoro tam 30% młodych nie ma pracy. W Polsce część Polaków upatruje szansy w takim sprawowaniu władzy jak w Hiszpanii. PO i Lewica w Polsce mają ten sam styl co hiszpańska rząd.
andregru
A co robi pis rozdają plusy , socjal i szastając pieniędzmi podatników ?
salad77
czyli ten który kupuje nieruchomości na wynajem zaciera ręce :-D
innowierca
Chyba zalamuje rece. Tam zajmujesz mieszkanie i wlascicieli ma problem.
innowierca
Degeneracja spoleczenstw w USA i Europie zachodniej postepuja szybko. Mlodzi ludzie chca zeby pelna kontrole i opieke nad ich zyciem przejelo panstwo. Socjalisci i komunisci przejmuja wladze. Na szczescie kraje jak Polska, ogolnie kraje Europy srodkowo- wschidniej no i oczywiscie Azja, to miejsca gdzie ludzie chca budowac swoja przyszlosc Degeneracja spoleczenstw w USA i Europie zachodniej postepuja szybko. Mlodzi ludzie chca zeby pelna kontrole i opieke nad ich zyciem przejelo panstwo. Socjalisci i komunisci przejmuja wladze. Na szczescie kraje jak Polska, ogolnie kraje Europy srodkowo- wschidniej no i oczywiscie Azja, to miejsca gdzie ludzie chca budowac swoja przyszlosc w oparciu o prace. Tam beda miejsca dobre do inwestycji.
sionwo
to zwykłe maminsynki wyszły spod spódnicy mamusi i chwyciły się spódnicy kapitana państwo

nowa dorosłość

Powiązane: Najem i wynajem mieszkań i domów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki