REKLAMA

Młode wilki w internecie, czyli 6 pomysłów na e-biznes

Grzegorz Marynowicz2012-03-09 18:30analityk Bankier.pl
publikacja
2012-03-09 18:30
Społeczność miłośników treningu sportowego, witryna o tematyce dla osób niepełnosprawnych, serwis umożliwiający sprzedaż poradników cyfrowych w sieci, portal wymiany wiedzy o miejscowościach, witryna dla osób zainteresowanych modą oraz platforma wymiany walut w internecie dziś w przeglądzie pomysłów na e-biznes w portalu Bankier.pl.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przeznaczona jest witryna Sportconnect.pl. Serwis jest platformą wiedzy z zakresu treningu sportowego. Na portalu dostępna jest także wyszukiwarka profesjonalnych trenerów oraz obiektów z bazą sportową. Poprzez założenie własnego profilu, zarówno specjaliści, jak i obiekty, mogą promować się wśród tych, którzy poszukują porad profesjonalistów lub miejsc, w których mogą przeprowadzić sesje treningowe.Od niedawna osoby niepełnosprawne mogą korzystać z portalu Konektia.pl. Jest to serwis społecznościowy przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, firm i instytucji przyjaznych osobom niepełnosprawnym. Użytkownicy witryny mogą zakładać profie, prowadzić dyskusje na forum, czacie, poznawać nowych znajomych i partnerów biznesowych. Na witrynie dostępne są także oferty pracy, baza ogłoszeń drobnych a także artykuły i porady skierowane do osób niepełnosprawnych. - Projekt jest wyjściem naprzeciw grupy społecznej, której odsetek liczy ok. 14% całego społeczeństwa polskiego - mówią jego pomysłodawcy.Sprzedaż kursów i poradników cyfrowych przez internet umożliwia projekt Perium.pl. Platforma została zautomatyzowana, co pozwala znacznie oszczędzić czas sprzedawcom. Reklamą produktu, dystrybucją do klienta i wszelkimi rozliczeniami zajmuje się system. Rozpoczęcie sprzedaży własnych produktów trwa zaledwie kilka minut. Jedyną opłatą, jaką pobiera portal jest prowizja od faktycznie zrealizowanej transakcji. Źródłem dochodu autorów projektu mają być prowizje od zrealizowanych transakcji, które sięgają maksymalnie 10%, a także opłaty za opcje dodatkowe, takie jak hosting plików czy wyróżnienie produktu.
Modelki, modeli, fotografów, stylistów, projektantów, makijażystów i inne osoby związane ze światem mody skupia portal BeModels.pl. Misją witryny jest tworzenie warunków do wymiany kontaktów, myśli, poglądów i doświadczeń na temat szeroko pojętej mody. Użytkownik, który zarejestruje się na serwisie otrzymuje dostęp do bazy informacji na temat m.in. agencji modelingowych, studiów fotograficznych, sposobów tworzenia niepowtarzalnego make-upu itd.Wymianę wiedzy i doświadczeń na temat danej miejscowości umożliwia serwis Tupytaj.pl. Pytania i odpowiedzi dotyczące wybranej okolicy dostępne są w 12 kategoriach takich jak: gastronomia, zakupy, komunikacja czy sport. Użytkownicy szukający informacji o mieście mogą zapoznać się z opiniami na temat restauracji, punktów usługowych, sklepów czy komunikacji miejskiej. Na witrynie wdrożony został system motywacyjny, który pozwala użytkownikom na zdobywanie punktów uprawniających następnie do zniżek w lokalnych punktach usługowo-handlowych.WalutoBox.pl jest platformą "peer to peer", na której użytkownicy mogą wymieniać waluty między sobą. Użytkownicy mogą indywidualnie ustalać kurs po jakim wymienią walutę. Platforma jest głównie skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, które na co dzień posługują się obcą walutą. - Kursy oscylują w granicach średniego kursu NBP - zapewniają twórcy serwisu.

 Chcesz zaprezentować swoją firmę w kolejnym przeglądzie startupów? Wyślij opis firmy na adres kontakt@mambiznes.pl.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl
g.marynowicz@bankier.pl

Źródło:
Grzegorz Marynowicz
Grzegorz Marynowicz
analityk Bankier.pl

Pomysłodawca i redaktor prowadzący serwisu MamBiznes.pl - pierwszego w Polsce projektu skierowanego wyłącznie dla młodych przedsiębiorców. W 2009 portal został przejęty przez Grupę Bankier.pl. Autor kilkuset artykułów i poradników dotyczących przedsiębiorczości, działalności gospodarczej i e-biznesu. Pomysłodawca takich cykli jak: „Tak się robi e-biznes” czy „Startupy na dywaniku”.

Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Kamel
drogi Lukaszu, to po co brałeś kredyt :) ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki