Mizerne efekty pracy komisji "Przyjazne Państwo"

"Puls Biznesu" pisze, że sejmowa komisja "Przyjazne Państwo" zawiodła oczekiwania przedsiębiorców. Gazeta przyjrzała się dokładnie osiągnięciom, którymi chwali się poseł Janusz Palikot i wnioski nie są zbyt korzystne dla lubelskiego posła.

Co najmniej od roku komisja kierowana przez Janusza Palikota straciła impet. O ile w pierwszym roku działalności odbyła 202 posiedzenia i przygotowała 97 projektów, to w 2009 oku posiedzeń było 119. W tym czasie członkowie komisji przyjęli 33 projekty ustaw. Do sierpnia tego roku komisja Palikota zebrała się 55 razy, by przyjąć 12 mało znaczących wniosków.

Oczekiwania przedsiębiorców wobec komisji były dużo większe. Większość postulatów i pomysłów, które przedstawili przedsiębiorcy, nie znalazło uznania członków komisji "Przyjazne Państwo". Wśród ważnych spraw, które udało się doprowadzić do końca, można wymienić tylko odrolnienie gruntów w miastach, likwidację podatku VAT od darowizn w postaci żywności oraz wstrzymanie wykonania nieprawomocnych decyzji skarbowych. Pozostałe zmiany mają niewielkie znaczenie.

Więcej o efektach pracy komisji Palikota - w "Pulsie Biznesu".Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Puls Biznesu"/jp/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne