Ministerstwo Spraw Wewnętrznych domaga się od BBC sprostowania

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych domaga się od BBC zamieszczenia sprostowania do wyemitowanego wczoraj reportażu. Nasz kraj podobnie jak Ukraina został w nim ukazany jako siedlisko rasizmu i stadionowego bandytyzmu.

Były reprezentant Anglii Sol Campbell widząc zdjęcia ze stadionowych awantur apeluje do Brytyjczyków, aby nie jechali na Euro 2012, bo "mogą wrócić w trumnach".

Rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak mówi IAR, że reportaż jest nieobiektywny bo pokazuje tylko jedną stronę. Podkreśla , że nikt z reporterów BBC nie zwrócił się o komentarz do MSW, czy polskiej policji. Dodaje, że gdyby tak się stało, udzielono by wyczerpującej informacji na temat przygotowania do turnieju w zakresie bezpieczeństwa.

MSW wskazuje także na to, że w materiale nie ma stanowiska ekspertów do spraw bezpieczeństwa, czy chociażby stanowiska brytyjskiej policji, z którą polska ściśle współpracuje. Rzeczniczka przyznaje, że na polskich stadionach zdarzają się jeszcze sytuacje pokazane w reportażu. Wskazuje jednak, że nie będzie w Polsce "zamiatania takich spraw pod dywan". Dodaje także, że nie można apelować do ludzi, aby nie jechali na Euro i oglądali mecze w telewizji, bo coś złego może się stać.

Reportaż ze stadionów w Polsce i na Ukrainie został wyemitowany wczoraj wieczorem w brytyjskiej stacji BBC. Na zdjęciach widać między innymi starcia kibiców polskich klubów, czy rasistowskie zachowania.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Radomir Czarnecki/nyg
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~judex

Rzeczniczka MSW najwyraźniej wzięła rozbrat ze zdrowym rozsądkiem, cyt.: "...nikt z reporterów BBC nie zwrócił się o komentarz do MSW, czy polskiej policji". A po co miałby się zwracać? Żeby usłyszeć kolejne nuty propagandy sukcesu? "...stanowczo zaprzeczamy, że istnieje w Polsce bandytyzm stadionowy. Nieprawdą jest jakoby...ble, ble...a takie informacje rozpowszechniają siły wrogie naszemu ustrojowi...".

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil