REKLAMA
WAŻNE

Ministerstwo Rozwoju: 5 perspektywicznych rynków dla polskiej gospodarki

2016-07-19 14:17
publikacja
2016-07-19 14:17

Ministerstwo Rozwoju wybrało 5 rynków perspektywicznych, na których przez najbliższe 3 lata prowadzić będzie intensywną promocję polskiej gospodarki. Do wybranych rynków należą: Algieria, Indie, Iran, Meksyk, Wietnam.

Minister rozwoju Mateusz Morawiecki / fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

"Celem realizacji programów promocji na rynkach perspektywicznych jest stworzenie przedsiębiorcom narzędzi do ekspansji rynków poza unijnych, często odległych, kosztowych, ale posiadających duży potencjał importowy, o którym przedsiębiorcy nie mają świadomości" - napisano w wtorkowym komunikacie resortu.

Obecnie dla każdego z tych rynków opracowywany jest odrębny program promocji, w ramach którego określone zostaną narzędzia promocyjne służące zwiększeniu poziomu eksportu na danym rynku. Każdy z programów składać będzie się z dwóch części.

W pierwszej części wskazane zostaną działania promocyjne dla przedsiębiorców. Udział przedsiębiorców w tych działaniach sfinansowany zostanie w ramach poddziałania 3.3.3 Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych - Go to Brand realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

W ramach drugiej części, wyszczególnione zostaną działania promujące istotę wybranych branż oraz działania promujące polską gospodarkę. W części tej znajdą się między innymi takie działania jak: organizacja misji przyjazdowych kontrahentów, artykuły sponsorowane w prasie czy działania informacyjno-promocyjne na danym rynku.

Szczegółowe informacje nt. programów promocji na rynkach perspektywicznych dostępne są na stronie dotyczącej promocji eksportu.

pb/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Sceptyk
Czołowy bajarz NiU, ale ten przynajmniej nie jest chory z nienawiści.
~slonik
Panie Morwiecki rzadzi Pan juz ponad 9 miechow i poza power pointem nic sie jeszcze nie urodzilo. To ilez ta ciza bedzie trwac, 4 lata jak u slonicy do nastepnych wyborow

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki