REKLAMA

Minister zdrowia ostrzega właścicieli hoteli i pensjonatów

2020-11-25 15:35
publikacja
2020-11-25 15:35
fot. Krystian Maj / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Każde naruszenie przepisów powoduje ryzyko utraty przez właścicieli hoteli i pensjonatów możliwości skorzystania z instrumentów tarczy finansowej – powiedział szef MZ Adam Niedzielski. Dodał, że powstał też system składania oświadczeń pobytów hotelowych, którego celem jest weryfikacja tych oświadczeń.

Niedzielski pytany był w środę na konferencji prasowej, w kontekście potencjalnych podróży służbowych, czy przewidywane są ograniczenia w przemieszczaniu tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

"Na razie nie rozważamy takiego wariantu. Na razie będziemy pilnowali dwóch rozwiązań, które będą w hotelach i to też dotyczy okresu feryjnego" – odpowiedział szef resortu zdrowia.

"Po pierwsze chciałem zwrócić uwagę, że każde naruszenie przepisów będzie powodowało dla właścicieli hoteli czy właścicieli pensjonatów ryzyko utraty możliwości skorzystania z instrumentów tarczy finansowej. A po drugie będziemy również, już jest w zasadzie wprowadzony system składania oświadczeń w przypadku pobytów hotelowych i w pensjonatach, którego celem będzie również możliwość weryfikacji tych oświadczeń" – podkreślił Niedzielski.

"Jeżeli ktoś składa oświadczenie, będziemy chcieli również mieć możliwość weryfikacji takiego oświadczenia, ale jak to się ładnie mówi, ślad po takim oświadczeniu zostanie na zawsze" – dodał minister zdrowia. (PAP)

Autor: Edyta Roś

ero/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (10)

dodaj komentarz
ajmagik
Właściciel z PiS może... .
niedorzeczny
Najważniejsze dla "rządu" jest, żeby goje byli uzależnieni od "pomocy" "Państwa". Niech się biją między sobą o tę "pomoc", niech leje się krew, i niech chwalą "rząd" za to, jaki jest dla nich łaskawy, jak bardzo "pomaga" w walce ze "skutkami Najważniejsze dla "rządu" jest, żeby goje byli uzależnieni od "pomocy" "Państwa". Niech się biją między sobą o tę "pomoc", niech leje się krew, i niech chwalą "rząd" za to, jaki jest dla nich łaskawy, jak bardzo "pomaga" w walce ze "skutkami pandemii".
bogdant
w tym roku na osrodkach wypoczynkowych bedzie krolowac lewizna,
odpoczywac bedzie mozna tylko bez paragonu / faktury.
carlito1
Ja chętnie skorzystam bez papiera . Naprawdę żal palcic podatki na takie głupoty typu pusty szpital na narodowym za 700tys. dziennie. Pomoc dla branż które rząd swoimi kretyńskimi decyzjami wpędził w kłopoty. Lewe interesy prywatnych firm z rządem na kowidozie...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
carlito1
Zaś usunięty...:/ To już nawet nie można napisać że ten rząd jest nie dobry?
iwonka50 odpowiada carlito1
To jest fake news że rząd jest niedobry. Demagog.org już to odkłamał ;-D
samsza
"ślad po takim oświadczeniu zostanie na zawsze"

po co ?
eagleeye
Demokracja demokracja demokracja

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki