REKLAMA

"Piątka" ministra turystyki Włoch w celu uratowania sezonu turystycznego

2021-08-04 17:22
publikacja
2021-08-04 17:22
"Piątka" ministra turystyki Włoch w celu uratowania sezonu turystycznego
"Piątka" ministra turystyki Włoch w celu uratowania sezonu turystycznego
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Pięć reguł w celu "uratowania sezonu turystycznego" we Włoszech przedstawił w środę minister turystyki Massimo Garavaglia. Propozycje te są jego odpowiedzią na wchodzące w piątek przepisy rządu o obowiązku okazywania przepustek COVID-19 w wielu miejscach.

Na mocy rozporządzenia rządu Mario Draghiego tzw. Green Pass będzie konieczny przy wstępie do lokali gastronomicznych w zamkniętych pomieszczeniach, teatrów, kin i innych placówek kultury, do siłowni i na basen, do parków rozrywki i na imprezy sportowe oraz targowe.

Wymóg ten wchodzi w życie w pełni sezonu turystycznego.

Wywodzący się z ugrupowania Liga minister Garavaglia zaproponował zmiany zasad stosowania przepustek COVID-19. Przedstawione przez jego ugrupowanie reguły to: zwolnienie niepełnoletnich z obowiązku posiadania przepustki i jej zniesienie na targach i festynach pod gołym niebem, a także w punktach usługowych wewnątrz hoteli, wprowadzenie autocertyfikatów wypełnianych przez klientów barów i restauracji. Ponadto Liga postuluje, by nie wprowadzać żadnych ograniczeń w środkach transportu.

„To kroki pod znakiem zdrowego rozsądku” - oświadczył minister turystyki.

Przeciwko obowiązkowi przepustek COVID-19 protestuje wielu restauratorów, którzy obawiają się spadku liczby klientów po bardzo trudnych miesiącach ograniczenia działalności z powodu zimowo-wiosennego lockdownu.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ameba1
To ja pójdę o krok dalej i do mojej knajpy nie będę wpuszczał czarnych oraz żydów. Skoro lecimy w segregację to na całego. Oczywiście wszystko to względy sanitarne i dbanie o "wspólne dobro" :)


Może jeszcze nie będę wpuszczał tych, co posiadają prawo jazdy = potencjalni mordercy.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki