REKLAMA

Minister finansów zgłosił p.o. prezesa BGK Mirosława Panka do MFW

2016-08-19 11:26
publikacja
2016-08-19 11:26
Minister finansów zgłosił  p.o. prezesa BGK Mirosława Panka do MFW
Minister finansów zgłosił  p.o. prezesa BGK Mirosława Panka do MFW
/ BGK

Minister finansów Paweł Szałamacha wskazał Mirosława Panka, p.o. prezesa BGK, na przedstawiciela Polski w Międzynarodowym Funduszu Walutowym - powiedział w piątek PAP rzecznik ministerstwa finansów Waldemar Grzegorczyk.

fot. Radosław Nawrocki / / FORUM

O kandydaturze Panka do MFW poinformował w piątek "Puls Biznesu", powołując się informatora w resorcie finansów. Panek ma zastąpić na tym stanowisku Ludwika Koteckiego, byłego podsekretarza i sekretarza stanu w MF, który od roku w Waszyngtonie reprezentuje Polskę.

Mirosław Panek jest p.o. prezesa BGK od marca tego roku. Jest doktorem astrofizyki, w latach 2002-06 był prezesem zarządu ING TFI i ING Investment Management (Polska) SA, w latach 2006-07 członkiem zarządu PZU SA, a w 2008 r. członkiem zarządu Opera TFI. Wcześniej pełnił także funkcję m.in. członka zarządu i doradcy inwestycyjnego w ABN AMRO Asset Management (Polska) SA oraz członka zarządu i dyrektora inwestycyjnego w ING Investment Management.

Zasiadał również w komisji egzaminacyjnej dla doradców inwestycyjnych przy KPWiG, był wiceprzewodniczącym Rady Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami, członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Holdingu Farmaceutycznego SA, przewodniczącym Rady Nadzorczej PZU Asset Management SA, a od 2004 roku jest członkiem Rady Fundacji Ośrodka KARTA.

Zgodnie z ustawą o BGK, prezesa banku powołuje i odwołuje prezes Rady Ministrów, powołanie prezesa następuje za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego.

Bank Gospodarstwa Krajowego to jedyny w Polsce bank należący w całości do Skarbu Państwa, powołany do wspierania rządowych programów społeczno-gospodarczych oraz programów samorządności lokalnej i rozwoju regionalnego. Inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi gospodarczemu Polski. Powstał już w 1924 roku. Nadzór nad bankiem sprawuje minister rozwoju.(PAP)

aop/ dym/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~zez
MFW jest międzynarodowy tylko z nazwy. Dla przykładu Polska w MFW ma 0.85% wszystkich głosow. Dziwnym trafem USA maja 16.58% i potrzeba polaczonych glosow Japonii, Chin i Niemiec zeby je przeglosowac
~ciekawski
Nie może być. W MFW potrzebują astrologa?. Czyżby na astrologii opierali prognozy?.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki