REKLAMA

Minister edukacji ogłosiła konkurs na dyrektora CKE

2014-06-18 16:28
publikacja
2014-06-18 16:28
Minister edukacji ogłosiła konkurs na dyrektora CKE
Minister edukacji ogłosiła konkurs na dyrektora CKE
/ thetaXstock

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - poinformowało MEN na stronie internetowej. Kandydatury należy zgłaszać do 2 lipca 2014 r.

Do konkursu na stanowisko dyrektora CKE może przystąpić osoba, która ukończyła studia magisterskie, ma co najmniej 7-letni staż pracy, w tym co najmniej 2-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym oraz doświadczenie związane z organizowaniem egzaminów lub badaniami dotyczącymi oceniania zewnętrznego.

Preferowani są kandydaci posiadający przygotowanie pedagogiczne, znajomość systemów oceniania w Polsce i za granicą, udokumentowany udział w programach lub badaniach związanych z ocenianiem zewnętrznym, ukończone szkolenia z zakresu pomiaru dydaktycznego, znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.

Szczegółowe informacje na temat wymagań stawianych kandydatom na stanowisko dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz dokumentów, które należy przedstawić, znajdują się na stronie internetowej MEN www.men.gov.pl

Obecnie pełniącym obowiązki dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jest - Marcin Smolik, który wcześniej w CKE był kierownikiem Wydziału Sprawdzianu i Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego.

W grudniu ubiegłego roku Kluzik-Rostkowska odwołała ze stanowiska dyrektora CKE Artura Gałęskiego "za brak dostatecznego nadzoru nad gospodarką finansową i procesem zarządzania kadrami w tej instytucji". Resort edukacji poinformował wówczas, że "działania kontrolne, podjęte na polecenie byłej minister edukacji Krystyny Szumilas w 2013 r. w podległej MEN jednostce, potwierdziły występowanie licznych nieprawidłowości".

Centralna Komisja Egzaminacyjna, powołana została na mocy ustawy o systemie oświaty, jest instytucją mającą na celu m.in. przygotowywanie i przeprowadzanie egzaminów zewnętrznych: sprawdzianu dla szóstoklasistów, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego oraz egzaminów eksternistycznych. Nadzór nad działalnością CKE sprawuje minister edukacji. (PAP)

dsr/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane: Edukacja

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki