Minister edukacji ogłosiła konkurs na dyrektora CKE

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - poinformowało MEN na stronie internetowej. Kandydatury należy zgłaszać do 2 lipca 2014 r.

Do konkursu na stanowisko dyrektora CKE może przystąpić osoba, która ukończyła studia magisterskie, ma co najmniej 7-letni staż pracy, w tym co najmniej 2-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym oraz doświadczenie związane z organizowaniem egzaminów lub badaniami dotyczącymi oceniania zewnętrznego.

Preferowani są kandydaci posiadający przygotowanie pedagogiczne, znajomość systemów oceniania w Polsce i za granicą, udokumentowany udział w programach lub badaniach związanych z ocenianiem zewnętrznym, ukończone szkolenia z zakresu pomiaru dydaktycznego, znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.

Szczegółowe informacje na temat wymagań stawianych kandydatom na stanowisko dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz dokumentów, które należy przedstawić, znajdują się na stronie internetowej MEN www.men.gov.pl

Obecnie pełniącym obowiązki dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jest - Marcin Smolik, który wcześniej w CKE był kierownikiem Wydziału Sprawdzianu i Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego.

W grudniu ubiegłego roku Kluzik-Rostkowska odwołała ze stanowiska dyrektora CKE Artura Gałęskiego "za brak dostatecznego nadzoru nad gospodarką finansową i procesem zarządzania kadrami w tej instytucji". Resort edukacji poinformował wówczas, że "działania kontrolne, podjęte na polecenie byłej minister edukacji Krystyny Szumilas w 2013 r. w podległej MEN jednostce, potwierdziły występowanie licznych nieprawidłowości".

Centralna Komisja Egzaminacyjna, powołana została na mocy ustawy o systemie oświaty, jest instytucją mającą na celu m.in. przygotowywanie i przeprowadzanie egzaminów zewnętrznych: sprawdzianu dla szóstoklasistów, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego oraz egzaminów eksternistycznych. Nadzór nad działalnością CKE sprawuje minister edukacji. (PAP)

dsr/ dym/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil