REKLAMA

Minister: Nie ma żadnej decyzji ws. opłaty przekształceniowej OFE

2021-05-17 12:06
publikacja
2021-05-17 12:06
Minister: Nie ma żadnej decyzji ws. opłaty przekształceniowej OFE
Minister: Nie ma żadnej decyzji ws. opłaty przekształceniowej OFE
/ Ministerstwo Finansów

Nie ma żadnej decyzji dotyczącej zmiany poziomu opłaty związanej z przekształceniem OFE - poinformował w poniedziałek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Kościński pytany był w poniedziałek podczas spotkania z dziennikarzami, czy spadnie i do jakiego poziomu planowana opłata w przypadku likwidacji OFE i przekształcenia w IKE, która ma wynieść 15 proc. "Nie ma żadnej decyzji na ten moment" - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński.

Jak zaznaczył wiceminister Jan Sarnowski, temat będzie wymagał "pewnej moderacji".

RMR FM podało w poniedziałek, że reporterzy stacji ustalili, iż rząd obniży proponowaną opłatę za likwidację OFE z obecnych 15 proc. do 10 proc. Zauważono, że zgodnie z Polskim Ładem, świadczenia do 2500 złotych nie będą obłożone podatkiem PIT.

"Dlatego, żeby zachować równowagę, rząd musi obniżyć także planowane opodatkowanie IKE. Z obecnie zakładanych 15 procent do - jak ustaliliśmy 10 procent" - podano.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.(PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/ pad/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
1as
Dobrze, że ktoś to poruszył.
Od razu pomyślałem o tej opłacie, że tak być nie może.
W sumie powinna całkiem zniknąć, bo przecież system podatkowy może się zmieniać wielokrotnie i jak już ma być podatek od emki, to na końcu, a nie z góry, kiedy nie wiadomo, ile będzie wynosić.
samsza
środki w OFE to nie żadne prezenty, efekty kombinacji, spekulacji czy oszustw, to osiągnięcia pracy, żeby mogły tam wpłynąć trzeba było opłacić wypadkowe, fundusz pracy, podatki...
narracja że z tego trzeba coś zabrać, gdy jednocześnie innym sprawia się liczne prezenty, jest żenująca
antek10
Zrobcie to w nocy - tak jak przystało na rasowego złodzieja.
zosia3005
No bo jak teraz uzasadnić pobranie z wyprzedzeniem ( np. 20 lat ) podatku , który ma być zlikwidowany od nowego roku .. :-))

Powiązane: Reforma OFE

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki