Miliardy na prywatnych lekarzy

Kto ma pieniądze ucieka przed kolejkami w publicznej służbie zdrowia do gabinetów prywatnych. Liczba ich pacjentów i dochody mocno rosną - pisze "Gazeta Wyborcza". Liczba indywidualnych polis zdrowotnych wzrosła w ub. roku o rekordowe 32 proc. do 1,4 mln (dane z III kwartału).

(fot. Piotr Lampkowski / FORUM)

Na wizytę u endokrynologa w przychodni publicznej poczekamy 7,7 miesiąca, u kardiologa - blisko 4.

Przeciętny Kowalski, mimo że płaci co miesiąc składki na NFZ, gdy zachoruje musi wyciągać kolejne "stówki" na wizytę w prywatnym gabinecie, bo wizyty w publicznej przychodni mógłby nie doczekać.

Żeby choć częściowo uchronić się przed takimi niespodziewanymi wydatkami coraz więcej osób woli się ubezpieczyć indywidualnie lub wykupić abonament medyczny. Rynek rośnie w rekordowym tempie. (PAP)

jm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~polis

Na pewno opieka geriatry w wieku 70 lat jest ważna.

! Odpowiedz
0 1 ~Anita

Prawda jest taka że lekarze są w rzeczywistości bardzo bogaci i tak samo każdy co zajmuje się farmacją. Dodatkowo często jeszcze współpracują ze sobą nawet w sposób mało etyczny. Przykładowo jak polska para lekarzy stałą się milionerami http://www.open-youweb.com/nieprzyzwoicie-bogaci-polscy-lekarze/ raczej nikogo nie zdziwi że dodatkowo zajęli się tworzenie tak zwanych leków. Lekarze mają chyba najwięcej bogactwa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Hanna-W

Nazwa Ogólnopolskie Centrum Medyczne jest mi dość znana, sąsiadki z bloku nawet mówiły o spotkaniu parę miesięcy temu. Nie poszłam wtedy, bo myślałam że to zwyczajne bezpłatne badania finansowane z jakiś publicznych środków. Niedawno się dowiedziałam, że to prywatna firma. Jeżeli ceny by były przystępne, pewnie bym skorzystała z badań i leczenia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Zofia

Wraz z dziećmi podjęliśmy decyzję, że złożymy się na zakup abonamentu dla mnie. Jestem im wdzięczna, bo Ogólnopolskie Centrum Medyczne okazało się zespołem wspaniałych profesjonalistów, kulturalnych i mądrych. Leczę się w Nucleus i dzięki pakietowi w sumie pacę znacznie mniej niż pacjenci spoza OCM

! Odpowiedz
0 0 ~madlenna

To fakt, z jednej strony Ogólnopolskie Centrum Medyczne oferuje bardzo atrakcyjne pakiety usług i leczenie w najlepszych placówkach, a z drugiej sporej liczbie pacjentów siłą rzeczy ogranicza dostęp przez jednorazowe opłaty. Niewątpliwie jednak jak ktoś jest przygotowany na wydatek z góry to warto.

! Odpowiedz
0 0 ~filip

Czemu abonamenty trzeba nabywać na tak długi okres? Na pewno Ogólnopolskie Centrum Medyczne przydałoby się rodzicom...tylko te opłaty za rok czy 2 od razu. Szkoda, bo naprawdę wolimy prywatne leczenie i chcemy dbać o swoje zdrowie.

! Odpowiedz
0 0 ~Wit

Wcale mnie to nie zaskoczyło. Ludzie nie chodzą przecież do lekarza z nudów ale z konieczności, żeby się leczyć, a NFZ się nie sprawdza, są kolejki, traktowanie chorych bardzo powierzchowne, brakuje też niektórych specjalistów, np. geriatrów. Ogólnopolskie Centrum Medyczne wydaje mi się firmą z pomysłem, współpraca z wieloma prywatnymi placówkami zapewnia szeroką dostępność i dobrą jakość opieki medycznej przy zachowaniu umiarkowanych cen.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~teresa

Mnie chodziło o jakość, którą od Ogólnopolskiego Centrum Medycznego otrzymałam. Nie znalazłam lepszej oferty dla seniorów. Tańszej też jeśli chodzi o leczenie prywatne. W Corten Medic gdzie odbywam wizyty przyjmują rzetelni, mili lekarze, fachowcy z ludzkim podejściem do pacjentów.

! Odpowiedz
0 0 ~Kaliniak

Jako prywatna marka Ogólnopolskie Centrum Medyczne musi pobierać opłaty bo nie jest finansowane przez państwo. Zgodzę się z tym, że w ratach byłoby optymalnie, ogólnie jednak usługi nie są drogie i te pieniądze szybko się zwrócą. Ja dołożyłem rodzicom pieniędzy na abonament medyczny i teraz pełne 2 lata korzystają z najlepszych placówek i specjalistów bez żadnych dopłat.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Adam_Wojtczak

Nie do końca tak uważam. Tzn pomysł OK, ale w polskich warunkach starsze osoby mogą mieć problem z płatnościami za taki abonament- trzeba z góry, czyli co....całą emeryturę wyłożyć albo brać pożyczkę. Może Ogólnopolskie Centrum Medyczne udostępni inny system płatności, wówczas byłoby optymalnie. Jestem pewien, że rodzice by skorzystali wtedy z takiego leczenia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil