WAŻNE

Miliardowa transakcja LC Corp. Akcje drożeją

2018-11-02 09:39
publikacja
2018-11-02 09:39

Kurs akcji dewelopera LC Corp  na początku piątkowej sesji poszedł w górę o 15%. Dopiero dziś rano inwestorzy mogli zareagować na komunikat, który spółka wysłała po zakończeniu środowego handlu.

LC Corp zawarł 29 czerwca z międzynarodowymi firmami list intencyjny w sprawie sprzedaży czterech biurowców łącznie za 275 mln euro – poinformował LC Corp po zamknięciu sesji w środę. Spółka zamierza sprzedać dwa biurowce w Warszawie (Wola Center i Wola Retro), jeden we Wrocławiu (Retro Office House) oraz jeden w Katowicach (Silesia Star).

W przeliczeniu na polską walutę transakcja opiewa na prawie 1,2 mld złotych.

/ Bankier.pl

Rynek z entuzjazmem przyjął tą informację. W piątek o 9:42 akcje LC Corp drożały o 15%, osiągając cenę 2,76 zł. To najwyższy kurs od maja.

Biurowiec Retro Office House, jeden z czterech przeznaczonych na sprzedaż, stoi we Wrocławiu u zbiegu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej / LC Corp

Dla porządku przypomnijmy, że oprócz nazwy giełdowa spółka LC Corp SA nie ma już nic wspólnego ze znanym wrocławskim biznesmenem Leszkiem Czarnecki. We wrześniu 2017 roku pan Czarnecki sprzedał wszystkie swoje udziały w LC Corp. Tamtego dnia cena akcji dewelopera wzrosła o 17%.

KK

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
lombelico_del_mondo
Mieszka już nie ma, na jego miejscu stoją bloki.
dziki_losos
Przypomnę tylko w ramach ciekawostki, że LC Corp jest ostatnio autorem takich potworków w Warszawie, jak:
* Korona Pragi (ul. Ostrobramska) - położona na podmokłym terenie, tuż obok trasy szybkiego ruchu i ogromnego węzła (rondo 3-pasmowe), 17-piętrowa inwestycja, wykonana w kiepskim standardzie w dzielnicy, gdzie dominuje
Przypomnę tylko w ramach ciekawostki, że LC Corp jest ostatnio autorem takich potworków w Warszawie, jak:
* Korona Pragi (ul. Ostrobramska) - położona na podmokłym terenie, tuż obok trasy szybkiego ruchu i ogromnego węzła (rondo 3-pasmowe), 17-piętrowa inwestycja, wykonana w kiepskim standardzie w dzielnicy, gdzie dominuje zabudowa 4-piętrowa. Dokładnie miejscu, gdzie budynki stoją, ma powstać trasa szybkiego ruchu TOG (obwodnica śródmiejska).
* Mała Praga (ul. Chrzanowskiego) - zabudowa kilkupiętrowa, oddalona od głównej magistrali kolejowej o ok. 100m. Atrakcje w pobliżu: fabryka słodyczy Mieszko (50m), stacja elektroenergetyczna 110/15kV (150m), planowany wiadukt z trasą szybkiego ruchu Wiatraczna (łączącą Wiatraczną z Rondem Żaba; 80m - czeka na wybudowanie). Aha, i szpital z lądowiskiem dla helikopterów, około 500m dalej.

Jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe, to LC Corp dla mnie to taki "łowca okazji", który potem je sprzedaje po 6800 zł za metr.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki