REKLAMA

Międzynarodowy protest pracowników DHL-u

2016-03-08 07:42
publikacja
2016-03-08 07:42

Dzisiaj od 10:00 pod ambasadą niemiecką w Warszawie "Solidarność" organizuje pikietę w ramach światowej kampanii dotyczącej poprawy warunków zatrudnienia i pracy w niemieckiej firmie pocztowo-logistycznej DHL. O 11:00 uczestnicy pikiety wyruszą pod Sejm.

Międzynarodowy protest pracowników DHL-u / FORUM

- Pracownicy mają dziś możliwość wspólnego powalczenia (...) o poprawę warunków pracy i płacy oraz o wyeliminowanie patologicznego zjawiska samozatrudnienia, zwłaszcza wśród kurierów – tłumaczy Alfred Bujara, organizator pikiety, szef Krajowej Sekcji Handlu. Protestujący wręczą niemieckiemu ambasadorowi petycję, która mówi o tym, że DHL łamie krajowe i międzynarodowe zasady traktowania pracowników.
Związkowcy przeprowadzili rozmowy z pracownikami DHL-u, z których wynika, że zarabiają niewiele więcej niż minimalne wynagrodzenie, pracują w nieregularnych porach i kończą lub zaczynają dostawę w nocy. Ponadto pracownicy mówią o nadużywaniu wobec nich kar finansowych.
Pikieta zorganizowana pod ambasadą niemiecką w Warszawie i ma charakter globalny, organizatorami są Międzynarodowa Federacja Handlu oraz Uni Europa.

Weronika Szkwarek 

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (32)

dodaj komentarz
~KurierzynaMarny
W dhlu pracowałem 9 lat jako kurier i przez wszystkie lata każdy narzeka że jest coraz gorzej ale jakoś firma nie pada z braku kurierów. U mnie miarka się przebrała i jeblem ten kolchoz. A co do kierownika w wa slawomira p. to nie przypominan sobie aby po awansie byl taki pomocny na magazynie. Nie zwalnia się przez to z dnia W dhlu pracowałem 9 lat jako kurier i przez wszystkie lata każdy narzeka że jest coraz gorzej ale jakoś firma nie pada z braku kurierów. U mnie miarka się przebrała i jeblem ten kolchoz. A co do kierownika w wa slawomira p. to nie przypominan sobie aby po awansie byl taki pomocny na magazynie. Nie zwalnia się przez to z dnia na dzień. Kulawy Bogdan tez był pomocny i go wyje..li?
~pracownik
W zabrzu zaprzeczają o jakimkolwiek strajku tu nic nikt niewie dwóch liderów na zmianie u pana K wszystko tuszuje.
~Kurier
Rzeczywiście praca jako kurier w DHL to kołchoz. Były kierownik z WA został zwolniony bo pomagał kurierom nie tylko w magazynie przepychając paki ale rozumiał też naszą ciężką pracę.
"Powodzenia" firmie jeżeli tak traktuje pracowników i kurierów.
~nS
pracuje w dhl 4 LATA I DALEJ TO SAMO kurier był , jest, i będzie wykorzystywany a ci co w biurach siedzą to tyko na słupski patrzą zlamasy a przecież my kurierzy jesteśmy siła napędową tej firmy nie możemy się dac wykozystywac !!! Pozdro dr na
~DHLZABRZE
JEDEN WIELKI CYRK BRAK LUDZI DO PRACY ,PACZEK PRZYBYWA A WYPŁATY CIĘTE ,NIENORMOWANY CZAS PRACY NADGODZINY NIE PŁACONE WYPŁATA 15200 ZŁ Z MIESIĄCA NA MIESIĄC CORAZ TO MNIEJ ,MOBBING
COŚ MUSI SIĘ W KOŃCU ZMIENIĆ GDZIE SZACUNEK DO PRACOWNIKA
~Malopolska
Pamiętacie filmik o mrowce za takich nas mają
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~sortownik
towaru coraz to więcej ,rąk do pracy coraz to mniej ,wypłaty z miesiąca na miesiąc coraz to mniejsze ... szacunek do pracownika Brak !!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki