REKLAMA

Miedź w Londynie zalicza największy tygodniowy spadek ceny od sierpnia

2016-11-18 08:19
publikacja
2016-11-18 08:19

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają o ponad półtora procent. Metal zalicza najmocniejszy tygodniowy spadek notowań od sierpnia. Miedź w dostawach trzymiesięcznych kosztuje teraz 5406,00 USD za tonę, po zniżce o 1,6 procent.

fot. © Jianan Yu / Reuters / / FORUM

W piątek tanieją wszystkie metale przemysłowe, bo w Chinach maleje zainteresowanie inwestowaniem w te surowce, a na dodatek dolar USA, w którym są wyceniane, umocnił się do najwyższego poziomu od ponad 9 miesięcy.

"Rynek zaczyna się uspokajać po +panicznych+ zakupach w poprzednich dniach" - mówi Li Ye, analityk Shenyin Wanguo Futures Ltd.

Miedź staniała już w tym tygodniu o 2,3 procent, najmocniej od tygodnia zakończonego 26 sierpnia.

Ed Meir, niezależny konsultant rynku surowców w INTL FCStone, ocenia, że w ciągu najbliższych kilku tygodni cena miedzi może spaść do 5100-5000 USD za tonę.

"Cena miedzi może spaść do 5100-5000 USD za tonę w ciągu najbliższych kilku tygodni, bo ostatnie wzrosty notowań metalu były za szybkie, zbyt nagłe" - powiedział Meir.

"Plany Donalda Trumpa dotyczące wsparcia infrastruktury są długoletnie, może 10 lat, albo jeszcze dłuższe i jeszcze nie wiadomo, czy zostaną zaakceptowane przez +fiskalnie+ konserwatywny Kongres" - ocenił.

Meir wskazał, że dla rynków negatywny wydźwięk może też mieć potencjalna wojna handlowa pomiędzy USA i Chinami. (PAP)

aj/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~seth
miedź na skupie po 20,7zł/kg dzięki mocnemu dolarowi a kghm kroi grube zyski, zaraz na kolei znowu zacznie ginąć trakcja.
~Yankes
Ble ble ble....spekulacje bez pokrycia....Tru(m)p nie da rady...nie to co nasz Morawiecki

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki