REKLAMA

Miedź na giełdzie w Londynie zyskuje - pomogła jej droga ropa

2016-09-29 08:04
publikacja
2016-09-29 08:04
fot. KGHM /

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną w reakcji na mocną środową zwyżkę cen ropy naftowej. Miedź na LME w dostawach trzymiesięcznych jest wyceniana po 4.853,00 USD za tonę, po wzroście o 0,7 proc..

Już środę wszystkie metale przemysłowe zareagowały wzrostem notowań, po tym jak OPEC po raz pierwszy od 8 lat zdecydował o cięciu dostaw ropy z kartelu.

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) zgodziła się wstępnie na obniżenie dziennego limitu wydobycia surowca do 32,5 mln baryłek - poinformowała w środę wieczorem agencja Bloomberg.

Podczas spotkania w stolicy Algierii, Algierze, które miało charakter informacyjny, kraje OPEC po raz pierwszy od ośmiu lat osiągnęły porozumienie w sprawie ograniczenia wydobycia surowca.

Dzienny limit wydobycia ma zostać ograniczony do 32,5 mln baryłek, czyli o prawie 750 tys. baryłek mniej niż w sierpniu - poinformował minister ropy Iranu Bijan Namdar Zangahenh po zakończeniu spotkania w Algierze.

Decyzja ta to wstępne porozumienie. Ostateczne ma być ogłoszone pod koniec listopada, podczas oficjalnego spotkania kartelu w Wiedniu. (PAP)

aj/ osz/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki