REKLAMA

Microsoft może znowu kupić Nokię

2020-10-08 11:35
publikacja
2020-10-08 11:35
fot. Peteri / Shutterstock

Microsoft ponownie kupi Nokię? Analitycy wskazują, że już w 2021 roku możliwe jest ponowne przejęcie fińskiej firmy przez amerykański koncern.

Statystycy prognozują, że Nokia może zostać przejęta najprawdopodobniej przez Microsoft, chociaż pod uwagę brany jest również Intel, informuje Forbes, powołując się na firmę analityczną CCS Insight.

Historia się powtórzy? Po raz pierwszy, 7 lat temu Microsoft kupił dział mobilny fińskiej spółki za 7 mld dolarów (26,73 mld zł). Po dwóch lat amerykańskie przedsiębiorstwo pozbyło się Nokii, w związku z nieudanym przejęciem, pracę w 2015 roku straciło około 18 tys. osób. Microsoft wraz z Nokia chcieli produkować smartfony z serii Lumia, które zamiast na Androidzie pracowały na systemie Windows Phone.

Tym razem zakup Nokii byłby związany z infrastrukturą sieci 5G. Microsoft planuje wejść na ten rynek — obecnie największym graczem na nim jest Huawei, oprócz niego liczy się jeszcze Nokia oraz szwedzka firma Ericsson. Decyzja Microsoftu może mieć związek z naciskami Stanów Zjednoczonych na zakończenie współpracy z chińskim przedsiębiorstwem.

DF

Źródło:
Tematy
Sprawdź o ile mniej możesz płacić!

Sprawdź o ile mniej możesz płacić!

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
jurnydziadek
Amerykanie nie mają swoich technologii bezprzewodowych to chcą przejąć cudze. Spółka IT wchodzi na polityczne polecenie w branżę telekomunikacyjną na której się nie zna. Znów to się skończy jakąś porażką. Mam nadzieję, że Finowie nie dadzą się tak wykiwać tak jak wcześniej. Drobne sprostowanie: Nie chodzi Amerykanie nie mają swoich technologii bezprzewodowych to chcą przejąć cudze. Spółka IT wchodzi na polityczne polecenie w branżę telekomunikacyjną na której się nie zna. Znów to się skończy jakąś porażką. Mam nadzieję, że Finowie nie dadzą się tak wykiwać tak jak wcześniej. Drobne sprostowanie: Nie chodzi o Nokię tylko o podspółkę Nokii. Nazywa się Nokia Networks.
1a2b
Mam w domu 2 Lumie 950 bo nie mogłem uwierzyć w to że Microsoft wyleci z rynku systemów operacyjnych. Niech sobie kupują co chcą. Są wolni.
stevejohnny
Chyba komuś się coś pomyliło. Nokia jest prawie tak samo duża jak Microsoft. Nie byłoby ich stać na całą firmę.
stevejohnny
Ok wycofuję się z tego. Może zatrudniają podobną liczbę pracowników, ale kapitalizację Microsoft ma kilkadziesiąt razy większą. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
hfjdj odpowiada stevejohnny
Ile razy można tłumaczyć januszkom że kapitalizacja to nie jest ani wartość firmy, ani ich kapitał ani coś za co można coś kupić. To tylko taki wskaźnik.
radsbrewery odpowiada hfjdj
Kapitalizacja to jest właśnie wartość firmy, Januszku...
przemyslaw-pelka odpowiada radsbrewery
Nie, to jest wycena, a nie wartość.
hfjdj odpowiada przemyslaw-pelka
To nie jest ani wycena ani wartość. Kapitalizacja to kapitalizacja. Tak jak rower to rower.
januszbizensu odpowiada hfjdj
Wspaniała logika, a koła od roweru to też nie rower, koło to koło. xd

Powiązane: Budowa sieci 5G

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki