REKLAMA

USA rozszerzają sankcje nałożone na Huawei na spółki zależne koncernu

2020-08-17 17:08
publikacja
2020-08-17 17:08
fot. anhafiz29 / Shutterstock

Szef amerykańskiego resortu handlu Wilbur Ross poinformował w poniedziałek, że USA rozszerzają sankcje nałożone na chiński koncern technologiczny Huawei na jego 38 spółek zależnych, by bardziej ograniczyć dostęp firmy do technologii amerykańskich.

Ross napisał w komunikacie, że chiński koncern i jego filie wzmogły wysiłki mające na celu zdobycie dostępu do "amerykańskich technologii, aby zrealizować cele polityczne Komunistycznej Partii Chin".

W wywiadzie telefonicznym dla stacji Fox News prezydent Donald Trump nazwał Huawei "szpiegiem", a sekretarz stanu USA Mike Pompeo w odrębnym komunikacie oznajmił, że administracja Trumpa uznaje Huawei za "zbrojne ramię inwigilacji Komunistycznej Partii Chin".

Dodał też, że nowe sankcje mają "chronić bezpieczeństwo narodowe USA, życie prywatne obywateli i integralność infrastruktury 5G przed zgubnym wpływem Pekinu".

Huawei wraz z około 70 powiązanymi spółkami trafił w maju 2019 roku na listę podmiotów, które nie mogą kupować wytworów amerykańskich firm bez zgody Waszyngtonu.

USA oskarżają Huawei o złamanie sankcji wobec Iranu oraz kradzież amerykańskiej własności intelektualnej. Waszyngton uważa ponadto, że koncern może być zaangażowany w działania wywiadowcze na rzecz rządu w Pekinie. Od ponad roku amerykańskie władze naciskają na sojuszników, by wykluczyli dostawców sprzętu telekomunikacyjnego z Państwa Środka - Huawei i ZTE - z udziału w lokalnych wdrożeniach technologii 5G.

W maju USA zabroniły Huawei używania w jakimkolwiek sprzęcie chipów komputerowych opartych na amerykańskich konstrukcjach.

Pod koniec czerwca amerykańska federalna komisja komunikacji (FCC) formalnie uznała Huawei i ZTE za podmioty stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA. Departament Stanu poinformował ostatnio, że wprowadza ograniczenia wizowe dla pracowników Huawei.(PAP)

fit/ akl/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
tristans
hehe, kowbojstwo lansuje się jako obrońca demokracji, wolności i niezależności obywatela od reżimu. Tymczasem US mrówki są non-stop nagrywane (rozmowy tel, maile, internet), korporacje mają wytyczne co uznawać za fake-news, muszą udostępniać narzędzia do odszyfrowywania danych, modemy wifi nie mogą mieć zmienionego hehe, kowbojstwo lansuje się jako obrońca demokracji, wolności i niezależności obywatela od reżimu. Tymczasem US mrówki są non-stop nagrywane (rozmowy tel, maile, internet), korporacje mają wytyczne co uznawać za fake-news, muszą udostępniać narzędzia do odszyfrowywania danych, modemy wifi nie mogą mieć zmienionego firmware aby nie można było uniknąć podsłuchu, itp
Partia kowbojsko / syjonistyczna tak samo chce kontrolować swoje i obce mrówki jak komuchy w Chinach.
darius19
ten facet (znawca_wszystkiego) to geniusz. Musze go zapytac jakie akcje kupic.
znawca_wszystkiego
To zależy czy chcesz zarobić czy stracić.
znawca_wszystkiego
Hehe USA osiągają nowe apogeum bzdurnej propagandy.
Sytuacja jest ciekawa. USA jest już bankrutem a dokładnie będzie nim gdy kraje BRICS nagle odejdą od dolara. Ich cisza jest zastanawiająca. USA doskonale zdają sobie sprawę, że zachodni system finansowy za chwilę runie dokładnie tak jak niegdyś w demoludach. Chiny
Hehe USA osiągają nowe apogeum bzdurnej propagandy.
Sytuacja jest ciekawa. USA jest już bankrutem a dokładnie będzie nim gdy kraje BRICS nagle odejdą od dolara. Ich cisza jest zastanawiająca. USA doskonale zdają sobie sprawę, że zachodni system finansowy za chwilę runie dokładnie tak jak niegdyś w demoludach. Chiny mogłyby wtedy wykupić USA w całości.. Więc amerykanie odgradzają się zawczasu od Chin dokładnie tak samo jak niegdyś odgradzał się ZSRR czy PRL od Zachodu. Całą masa zakazów, blokad i ceł. Ciekawe jak te wszystkie zakazy zadziałają na społeczeństwo amerykańskie. W demoludach jak wiadomo mimo propagandy nie dało się tego utrzymać na dłuższą metę. Za parę lat pewnie zamkną granice tak aby amerykanie nie mogli uciekać od syfu, a na granicy z Meksykiem zmieni się kierunek ucieczek.

Powiązane: Wojna handlowa USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki