REKLAMA

Merkel: Sprawcy zamachów wrogami wartości europejskich

2016-03-22 18:02
publikacja
2016-03-22 18:02
fot. KAI PFAFFENBACH / Reuters

Kanclerz Niemiec Angela Merkel potępiła sprawców zamachów w Brukseli, określając ich mianem "wrogów wszelkich wartości" wyznawanych w Europie. Zapewniła o swej determinacji w walce z terroryzmem; zaapelowała do Unii Europejskiej o jedność.

"Szok, jakiego doznaliśmy, jest równie wielki jak nasza determinacja, by pokonać terroryzm" - oświadczyła Merkel we wtorek w Berlinie.

"Będziemy współpracowali na wszelkich możliwych płaszczyznach z belgijskim rządem i belgijskimi organami bezpieczeństwa, aby znaleźć, zatrzymać i ukarać odpowiedzialnych za dzisiejsze zbrodnie" - zadeklarowała szefowa niemieckiego rządu, zapewniając o "całkowitej solidarności" Niemiec z Belgią.

Merkel poinformowała, że niemieckie resorty spraw wewnętrznych i transportu zaostrzyły środki bezpieczeństwa na granicach państwa oraz dworcach kolejowych i lotniskach. W środę sytuacją w dziedzinie bezpieczeństwa ma zająć się rząd.

"Mordercy z Brukseli są terrorystami ignorującymi zasady człowieczeństwa" - powiedziała niemiecka kanclerz. "Miejsce zbrodni - Bruksela - pokazuje nam, że sprawcy są wrogami wszelkich wartości, których Europa broni i które my jako członkowie UE uznajemy - w tym dniu ze szczególną dumą. Wartości takie jak wolność, demokracja, pokojowe współżycie" - oświadczyła Merkel.

"Naszą siłą jest jedność. Nasze wolne społeczeństwa okażą się silniejsze niż terroryzm" - dodała szefowa niemieckiego rządu.

W dwóch zamachach terrorystycznych w Brukseli zginęło co najmniej 30 osób, a ponad 200 zostało rannych. Do zamachów doszło na międzynarodowym lotnisku oraz na stacji metra w pobliżu siedzib instytucji europejskich. Do przeprowadzenia ataków przyznało się Państwo Islamskie. (PAP)

lep/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~MacGawer
Wartości europejskie??? Tępa babo, sięgnij po Konecznego gdzie dokładnie opisał wartości na jakich zbudowano naszą cywilizację. To czego bronisz nie ma z tym NIC wspólnego. Koneczny napisał też jaki będzie wynik starcia dwu równie silnych cywilizacji: wygra gorsza. Jaki będzie wynik starcia, gdy gorsza cywilizacja jest Wartości europejskie??? Tępa babo, sięgnij po Konecznego gdzie dokładnie opisał wartości na jakich zbudowano naszą cywilizację. To czego bronisz nie ma z tym NIC wspólnego. Koneczny napisał też jaki będzie wynik starcia dwu równie silnych cywilizacji: wygra gorsza. Jaki będzie wynik starcia, gdy gorsza cywilizacja jest silniejsza? Na wszelki wypadek dam odpowiedź: przesądzony.
~Hehe
Jeszcze jakby słowo sprawcy zastąpili słowem islam to może bym dawał im szansę. Bye bye zachodzie Europy.
~endi
Sama ich tu zaprosiła więc powinna ponieść współodpowiedzialność
~dasdasdada
kto jak kto ale ten babsztyl powinien zamilknac....
~TyleWtemacie
Ukarać ? Czyli 3 pokojowy apartament i nowy play na koszt podatnika jak Brevik ?
Czy będziecie bardziej surowi i dacie mu im jeszcze balkon i przepustki ?

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki