REKLAMA

Media Markt otwiera kolejne sklepy. Sieć znalazła sposób na obostrzenia

2021-01-26 09:10
publikacja
2021-01-26 09:10
fot. Trybex / Shutterstock

Media Markt otwiera kolejne sklepy w całej Polsce. Sieć znalazł sposób na obejście obostrzeń, zmniejszając swoją powierzchnię. W placówkach pojawiły się czerwone taśmy oraz strefy wyłączone ze sprzedaży.

Sieć sklepów Media Markt otwiera kolejne sklepy w całej Polsce. Część marketów, która z powodu obowiązującej narodowej kwarantanny musiała zamknąć działalność pod koniec grudnia ubiegłego roku, ponownie umożliwia klientom stacjonarny zakup produktów.

Aktualnie obowiązujące obostrzenia, wprowadzone 28 grudnia 2020 r., nakładają obowiązek zamknięcia sklepów nie tylko w galeriach handlowych, ale również samodzielnych obiektów wielkopowierzchniowych, których metraż przekracza 2 tys. mkw. W związku z tym oprócz centrów handlowych zamknięte zostały m.in. sklepy sprzedające elektronikę oraz sprzęty AGD i RTV.

W sklepach sieci Media Markt, które mają powierzchnię większą niż 2 tys. mkw, pojawiły się czerwone taśmy odgradzające część lokalu: „strefa wyłączona ze sprzedaży. Proszę nie wchodzić” - informują banery. Klienci nie mogą przebywać, ani oglądać towarów znajdujących się w wyznaczonych częściach obiektów, a produkty z odgrodzonej części podaje sprzedawca. Dzięki temu zabiegowi sieć zmniejsza powierzchnię użytkową lokalu i może działać w ramach obowiązujących przepisów.

Co dalej z nałożonym rygorem? We wtorek na pewno nie zostanie ogłoszona decyzja w sprawie obostrzeń epidemicznych, informacja ma jednak pojawić się w najbliższych dniach; nie spodziewam się, żeby to było zaostrzenie – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

DF

Źródło:
Tematy

Komentarze (11)

dodaj komentarz
just_registered
Dla tych co jeszcze nie widzieli, filmik przedstawia narodową strategię walki z Covid.

https://www.youtube.com/watch?v=RAdpiFJ1-_w

Chcę coś kupić w Media Expert. W moim mieście miesci się zrazem z Carrfourem zatem to galeria i jest zamknięty. Muszę jechać do sąsiedniego miasta gdzie stoi sam bo tam jest otwarty.
Dla tych co jeszcze nie widzieli, filmik przedstawia narodową strategię walki z Covid.

https://www.youtube.com/watch?v=RAdpiFJ1-_w

Chcę coś kupić w Media Expert. W moim mieście miesci się zrazem z Carrfourem zatem to galeria i jest zamknięty. Muszę jechać do sąsiedniego miasta gdzie stoi sam bo tam jest otwarty. Za to że stoi otwarty to tam panuje tylko grypa a nie Covid! Bareja by tego lepiej nie wymyślił.
demeryt_69
Bateria znał się na handlu - szalom!
demeryt_69
"Proszę nie wchodzić” - informują banery.

Zbanować banery, subito!
grzegorzkubik
Drogo mają. Te same produkty w innych sklepach są dużo tańsze. Ten sklep jest właśnie dla tych o których mówią w reklamie.
demeryt_69
Metro Group raczej cienko przędzie od jakiegoś czasu.
wizytator
Ciekawe czy teraz w Niemczech też tak kombinują. Czy to polaczek cwaniaczek taki mundry inaczej.
demeryt_69
Udaj się do nich na wizytację i daj nam cynk :)
wizytator odpowiada demeryt_69
No odezwał się pierwszy mądry inaczej.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki