Mecze Euro 2016 w internecie – nielegalna transmisja jest surowo karana

Mężczyzna, który udostępniał mecze Euro 2016 w internecie został zatrzymany przez policję. 38-latek robił to nielegalnie, za co grożą mu 3 lata więzienia. Straty operatorów cyfrowych transmitujących mecze Euro 2016 szacowane są wstępnie na 800 tys. zł.

Transmisja Euro 2016 w internecie -  za nielegalne udostępnianie grozi więzienie
Transmisja Euro 2016 w internecie - za nielegalne udostępnianie grozi więzienie (policja.pl)

Nielegalna transmisja Euro 2016 jest karalna

Nielegalna transmisja Euro 2016 może drogo kosztować mieszkańca województwa łódzkiego. 38-latek zbudował tzw. serwer sharingowy, który służył do udostępniania sygnału płatnych telewizji cyfrowych. Aby tego dokonać, najpierw stworzył w sieci internetowej fikcyjną tożsamość.

Zatrzymany mężczyzna udostępniał mecze Euro 2016 (oraz inne ważne wydarzenia sportowe) przez internet innym użytkownikom. 38-latek pobierał za to opłaty.

- Policjanci w specjalnie przygotowanym, ukrytym na poddaszu miejscu znaleźli i zabezpieczyli rutery, modemy jednostki centralne komputerów, osprzęt sieciowy, a także karty telewizji cyfrowych, wykorzystywane do prowadzenia nielegalnego procederu – informuje asp. szt. Paweł Petrykowski, rzecznik policji dolnośląskiej. - Wstępne szacunki wskazują, że straty powstałe w wyniku działalności podejrzanego na szkodę platform cyfrowych mogą wynieść nie mniej niż 800 tys. złotych – dodaje policjant w komunikacie.

Na trop mężczyzny wpadli funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, współpracując z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Górze. Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu i usłyszał zarzuty. Grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

Jak oglądać mecze Euro 2016 za darmo i legalnie w internecie oraz TV?

Mistrzostwa Europy 2016 przyciągają przed ekrany telewizorów i komputerów miliony kibiców. Część korzysta z oferty Cyfrowego Polsatu i Ipla.tv, aby obejrzeć wszystkie rozgrywki Euro 2016 - transmisja wybranych meczów jest tu płatna. Niektórzy kibice znaleźli jednak darmowy i legalny sposób na śledzenie poszczególnych spotkań. Oglądają bowiem mecze na zagranicznych kanałach. Niestety, jak donosili internauci, Cyfrowy Polsat zablokował m.in. niemiecki kanał ZDF. Jednak i na to fani piłki nożnej znaleźli sposób, o czym pisaliśmy w artykule Mecze Euro 2016 – jak odblokować niemieckie kanały. Sprawą zablokowania ZDF i Das Erste przez Polsat zajął się UOKiK.

Marcin Hołubowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~azaz

A proboszcz mówił, że jak się okradnie złodzieja to nawet do spowiedzi nie trzeba z tym iść !

! Odpowiedz
0 4 ~kanau

ale ten co zablokowal kanal zdf jest zdaniem sadu ok ?a wlasciwie jakim kulwa prawem ?nie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolnosci ? a straty kanalu zdf ? 800 tys euro ?ahaaaaaaaaaaaaaaa....rozumiem, ma takie dojscia, ze ja cie pie...przepraszam..

! Odpowiedz
0 6 ~zdzicho

chciał dobrze :) toż to bohater narodowy :) Panie Prezydencie prosimy o ułaskawienie :) a policja znaczy przepraszam zomo niech zajmie się robotą

! Odpowiedz
2 6 ~Roooo

Na nic żadna policja nie wpadła - dostała szczegółowe dane od operatorów:D
Te głąby z policji nie sa wstanie nic sami znaleźć :D

! Odpowiedz
0 4 ~Pupcio

Dlatego wszystkie mecze oglądam na niemieckich kanałach z kablówki osiedlowej. Tam żaden cwaniak ich nie blokuje. Ssijcie mi bąka chytrzy biznesmeni!

! Odpowiedz
1 2 ~MISWAWA

CYFRA + wymawiam umowę
płacę 139pln i koniec ....
podpinajcie

! Odpowiedz
2 4 ~Wiatraczek

To mecze w Polsce nie sa za darmo ????
Mieszkam za granica,nie ogladam bo wole w tym czasie uprawiac sport.
Bylem po pracy na silowni I mecz byl na duzej silowni odtwarzany publicznie I nikogo to nie obchodzilo,na wszystkich ekranach..
Polaka w Polsce jak zawsze,bank,panstwo goli podwojnie.
Placicie abonament I macie jeszcze placic.Nie ogladajcie tego.W tym czasie mozna robic wiele fajnych rzeczy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 3 ~witek

jak mieszkasz za granicą to nie zaglądaj na polskie fora. Siedź tam i płacz jak ciężko na zmywaku

! Odpowiedz
0 3 ~Pragmatyk

Polacy nic się nie stało, Polacy nic sie nie stało ;))))))))))))))))))) Poczytajcie ISBN: 9788362121014
Bo polska to Getto, wielka fabryka wyrobników i sługusów bez własnego przemysłu i gospodarki.
A inna sprawa że zaraz i tak odpadniemy więc temat umrze śmiercią naturalną ;)

Pozdrawaim
Pragmatyk

! Odpowiedz
1 0 ~MISWAWA

wal sie !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne