REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Mbappé rozbił bank. Największy kontrakt w historii sportu

2022-10-24 14:45
publikacja
2022-10-24 14:45

Napastnik Paris Saint-Germain, Kylian Mbappé, po wielu spekulacjach zdecydował się zostać w dotychczasowym klubie. Skusić go miały pieniądze — i to olbrzymie, nawet jak na piłkarskie standardy wynika z informacji "Le Parisien".

Mbappé rozbił bank. Największy kontrakt w historii sportu
Mbappé rozbił bank. Największy kontrakt w historii sportu
fot. Eurasia Sport Images / / FORUM

Przed 23-letnim francuskim napastnikiem kameruńsko-algierskiego pochodzenia drzwi do Realu Madryt miały stać otworem. Jednak Królewscy musieli obejść się smakiem. Mbappé pozostał w PSG, a powodem takiego toku wydarzeń miały być ogromne pieniądze.

Jak informuje "Le Parisien", za 3 kolejne lata gry w PSG Kylian Mbappé ma zarobić... 630 mln euro (210 mln euro rocznie). Byłby to największy kontrakt w historii sportu. Dla porównania Lionel Messi w latach 2017-2021 zarobił w Barcelonie 555 mln euro (ok. 139 mln euro rocznie). To wiele więcej niż roczne zarobki Roberta Lewandowskiego w "Dumie Katalonii", które szacuje się na ok. 23 mln euro rocznie.

Trzecie miejsce pod względem zarobków przypada Patrickowi Mahomesowi, amerykańskiemu futboliście, który w latach 2010-2020 zarobił 510 mln euro.

10 największych kontraktów w historii sportu (w mln euro brutto)

Zawodnik

Klub

Kwota

Data

Kylian Mbappé

PSG

630

2022 (3 lata)

Lionel Messi

FC Barcelona

550

2017 (4 lata)

Patrick Mahomes

Kansas City Chief’s (football amerykański)

510

2010 (10 lat)

Floyd Maywather Jr.

Showtime (boks)

456

2013 (6 walk)

Mike Trout

LA Angels (baseball)

432

2019 (12 lat)

Canelo Alvarez

DAZN (boks)

370

2018 (5 lat)

Mookie Betts

LA Dodgers (baseball)

370

2020 (12 lat)

Francisco Lindor

NY Mets (baseball)

346

2022 (10 lat)

Fernando Tatis Jr.

San Diego Paders (baseball)

345

2021 (14 lat)

Bryce Harper

Philadelphia Philles (baseball)

335

2019 (13 lat)

Źródło: "Le Parisien"

Zdecydowaną przewagę w zestawieniu 10 największych kontraktów w świecie sportu mają Amerykanie — z boksem i baseballem na czele. Jednak w przypadku tego drugiego sportu wysokie stawki wynikają z długiego czasu kontraktowania, sięgającego nawet 14 lat, co w piłkarskim świecie się nie zdarza.

Lewandowski w Barcelonie będzie zarabiać blisko tysiąc euro na godzinę. Jak wypada na tle innych piłkarzy?

45 milionów euro – właśnie tyle zapłaciła FC Barcelona za kartę zawodniczą Roberta Lewandowskiego. Choć to największy transfer w historii polskiej piłki nożnej, tak w skali całej dyscypliny znajduje się poza pierwszą setką. Zarobki rzędu od 8 do 12 mln euro netto rocznie również nie są najwyższymi w branży, a na takie będzie mógł liczyć kapitan polskiej reprezentacji. Sprawdzamy, za kogo płacono więcej i kto może pochwalić się większymi zarobkami.

JM

Źródło:
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
dariuszpiasecki
Podziękuj milionom kibiców którzy na trybunach albo przez telewizorami oglądają ich z rozdziawioną paszczą i wypiekami na policzkach... To oni są sponsorami nawet nic nie płacąc (oglądają reklamy), inaczej nikt by złamanego grosza nie zapłacił za kopacza..
hfjdj odpowiada dariuszpiasecki
A ty z czego żeś tego komentarza napisał? I czym żeś się myl dzisiaj? A na wakacje czym leciałeś?
hfjdj
Upadek i dno intelektualne to prezentują ci którzy nie odróżniają dobra materialnego od środka płatniczego. Ile razy można tłumaczyć że rozdawanie pieniędzy jest złe?
hfjdj odpowiada hfjdj
A co to ma do rzeczy? Ja nikomu nie każe dziękować.
peluquero
dzwonili do niego obecny i byly prezydent kraju, żeby został w PSG to tak jakby do Lewego dzwonił Duda i Komorowski żeby nie przechodził do Borussi Dortmund xD

a dlaczego?

Khelafi prezes PSG to bliski przyjaciel Tamima szejka Kataru, Francja ciagnie od nich 20% LNG a ostatnio byli w potrzebie nie tylko oni ale i Niemcy
dzwonili do niego obecny i byly prezydent kraju, żeby został w PSG to tak jakby do Lewego dzwonił Duda i Komorowski żeby nie przechodził do Borussi Dortmund xD

a dlaczego?

Khelafi prezes PSG to bliski przyjaciel Tamima szejka Kataru, Francja ciagnie od nich 20% LNG a ostatnio byli w potrzebie nie tylko oni ale i Niemcy ;) to teraz mozecie sobie dopowiedzieć dlaczego lider flagowego projektu mógl odejść ale lepiej było udawać odejscie i cisnąć kase ;)
_xyz
A gdzie UE i walka o równe traktowanie wszystkich? Co ze słabszymi?

To jest chore - powinny być jakieś limity tych absurdalnych zarobków. Albo podatek 90%.
prawnuk
? a dlaczego? podatki powinni płacić pracownicy PAŃSTWA, a sektor prywatny - to zupełnie coś innego.
Rozumiem, że powinna unia dopłacać do polskich kopaczy? Mateusz ma taki pomysł, by państwo płacace nauczycielowi 14 tys euro dopłacało polskiemu kopaczowi nożnemu mającego teraz 140 tys euro

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki