Mazurek: Jutro spotkanie partii ws. rekonstrukcji rządu

Komitet polityczny PiS zbierze się w czwartek po południu; będziemy rozmawiać na temat bieżącej polityki, m.in. o rekonstrukcji rządu - poinformowała w środę w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

Mazurek podkreśliła, że jeśli zapadną decyzje, co do terminów oraz konkretnych zmian w rządzie i będzie "taka wola", to opinia publiczna zostanie o tym poinformowana.

Rzeczniczka PiS pytana przez dziennikarzy, jakie scenariusze zmian w rządzie są przewidywane, odparła: "W Komitecie jest ponad 30 osób, każdy będzie miał prawo wypowiadać się. Trudno dzisiaj przewidzieć, jakie będą scenariusze i jakie będą decyzje".

Mazurek pytana, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński jest najlepszym kandydatem na premiera, powiedziała: "Zapewne dla wielu z nas tak". Podkreśliła również, że "trudno jej powiedzieć, czy poza Jarosławem Kaczyńskim, Mateuszem Morawieckim i Beatą Szydło, będą rozpatrywane jeszcze inne kandydatury". "To jest takie wróżenie z fusów i niemówienie o konkretach" - oceniła rzeczniczka PiS.

We wtorek Mazurek powiedziała, że nie jest tajemnicą, iż pojawiła się propozycja kandydatury Mateusza Morawieckiego na premiera, ale decyzji jeszcze nie ma. W poniedziałek lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji PAP rozmawiano m.in. o "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu. Według doniesień medialnych, Beatę Szydło na stanowisku premiera ma zastąpić Morawiecki.

Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała, kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział później, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny.

Kaczyński mówił w połowie listopada, że rekonstrukcja rządu pewnie będzie troszkę odłożona w czasie, bo premier zaproponowała interesujące zmiany strukturalne. Według Kaczyńskiego, "ostateczne decyzje, co do personaliów" będą "podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu".

autor: Anna Tustanowska, Edyta Roś

amt/ ero/ mrr/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 czerwony_wiewior

Co to? Pani Mazurek ma dziś dyżur jako moderator?

! Odpowiedz
2 2 tw-balbina

Podobno każdy post zawierający słowa :prezes,Jarosław itd są usuwane niemal automatycznie.
Sprawnie działające państwo totalitarne nie musi już nikogo instruować bo ludziska ze strachu same wiedzo co robić.

! Odpowiedz
2 8 karbinadel odpowiada tw-balbina

Chyba Rydzyk kupił bankiera, bo moderator najwyraźniej po jego "szkole"

! Odpowiedz
2 8 karbinadel odpowiada tw-balbina

PS. Jest to tym bardzie zdumiewające, że posty wisiały kilka godzin i zdążyły zebrać sporą ilość opinii - dopóki nie pojawił się jakiś nacechowany rewolucyjną czujnością czekista. Nie idźcie tą drogą!

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada karbinadel

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 10 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 15 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 11 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 9 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil