REKLAMA

Mazowsze kupiło testy dla pracowników służby zdrowia

2020-04-01 14:36
publikacja
2020-04-01 14:36

Prawie 7 tys. testów na obecność koronawirusa za kwotę 3 mln zł kupił samorząd Mazowsza. Testy będą przeznaczone dla personelu szpitali – poinformowała w środę rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Marta Milewska.

/ fot. multitel / Shutterstock

Samorząd województwa podpisał umowę ze spółką ALAB laboratoria. Dzięki niej personel mazowieckich szpitali, który miał kontakt z zarażonym koronawirusem lub z osobą z podejrzeniem zarażenia będzie miał szybszy dostęp do testów, a ich wyniki mają być znane w ciągu 14 godzin. Obecnie - jak poinformowała Milewska - na wyniki badań czeka się nawet do 54 godzin.

Badaniami zostaną objęci pracownicy 62 szpitali, na które wojewoda mazowiecki nałożył obowiązek podwyższonej gotowości.

Milewska przypomniała, że codziennie personel szpitala ma kontakt z setkami pacjentów. To nie są tylko osoby zarażone, ale również te, które trafiają do szpitali z przyczyn innych niż koronawirus.

Rzeczniczka wskazała, że często osoby wzywające karetkę świadomie się nie przyznają, że mają objawy zakażenia i podają inne dolegliwości, narażając tym samym personel medyczny, a także pozostałych pacjentów na niebezpieczeństwo zarażenia. W efekcie coraz częściej prowadzi to do wyłączenia poszczególnych oddziałów i konieczności odsunięcia personelu od pracy. (PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

wnk/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (2)

dodaj komentarz
analaya
I super! A my zwykli obywatele? też możemy zachorować i za późno doprosić się o badanie. Co myślicie o wykonywaniu takich testów prywatnie? na http://kontrakoronawirus.pl/ można zamówić. To akcja Fundacji Na Rzecz Perspektyw „CEL”, współpracują z firmą GeneME która testy wykonuje. Metodą I super! A my zwykli obywatele? też możemy zachorować i za późno doprosić się o badanie. Co myślicie o wykonywaniu takich testów prywatnie? na http://kontrakoronawirus.pl/ można zamówić. To akcja Fundacji Na Rzecz Perspektyw „CEL”, współpracują z firmą GeneME która testy wykonuje. Metodą najskuteczniejszą.
jarekzbyszek
Alab i Bruss od tygodni czekali na zgodę ministerstwa zdrowia na badania na obecność koronawirusa. Z bankrutowane państwo z kartonu i Duda z 50% poparciem. Jak to możliwe lub jak ciemny jest elektorat PIS?

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki