REKLAMA

Masz świetny pomysł na biznes? Zaprezentuj go!

2013-09-23 11:48
publikacja
2013-09-23 11:48

16 września rozpoczęła się IV edycja konkursu Zacznij.biz. Uczestnicy konkursu wezmą udział w bezpłatnych warsztatach i szkoleniach, a finaliści zaprezentują swoje pomysły na biznes inwestorom - Aniołom Biznesu i funduszom podwyższonego ryzyka (VC). Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają początkujących i doświadczonych przedsiębiorców z sektora High Tech i branży internetowej oraz studentów i pracowników naukowych kierunków technicznych.

Zacznij.biz to wyjątkowy konkurs realizowany od 2009 r. przez Konfederację Lewiatan i sieć Aniołów Biznesu - Lewiatan Business Angels. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 400 przedsiębiorców. Celem Zacznij.biz jest promocja przedsiębiorczości oraz pomoc w opracowaniu modelu biznesowego przedsięwzięcia i pozyskaniu inwestorów do realizacji pomysłów.

IV edycja konkursu adresowana jest do:

  • właścicieli mikro i małych przedsiębiorstw działających w oparciu o innowacyjne rozwiązania z sektora High Tech, które generują już przychody i poszukują kapitału do sfinansowania dalszego wzrostu i ekspansji na rynku (zwłaszcza globalnym),

  • pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów kierunków technicznych, którzy poszukują wsparcia, by przekształcić swoje innowacyjne projekty w przedsięwzięcia biznesowe,

  • osób i firmy (start-upów) z projektami z branży ICT, posiadających globalny potencjał rozwoju oraz poszukujących kapitału na sfinansowanie projektu (przygotowanie, rozpoczęcie, rozwój).

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są za pomocą formularza na www.zacznij.biz.pl do 12 listopada 2013 r. Finalistów i zwycięzców IV edycji Zacznij.biz poznamy w 2014 r. podczas uroczystej Gali Finałowej.

Finaliści konkursu będą mieli możliwość zaprezentowania swoich pomysłów i zainteresowania nimi inwestorów. Jest to realna szansa zdobycia środków na rozwój biznesu oraz wdrożenie nowych technologii. Konkurs to także niepowtarzalna okazja, by wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, których celem jest przełożenie pomysłu w biznes poprzez m.in. spojrzenie perspektywą wartości dla użytkownika, skonfrontowanie produktu/usługi z rynkiem i konkurencją oraz przede wszystkim opracowanie modelu biznesowego. Dzięki temu uczestnicy Zacznij.biz, nawet jeśli nie zakwalifikują się do finału, zdobędą wiedzę i umiejętności, które pomogą w rozwoju przedsięwzięć oraz zwiększają ich szanse na pozyskanie wsparcia kapitałowego- dodaje Szymon Kurzyca, ekspert inwestycyjny Lewiatan Business Angels.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Priorytet III - Kapitał dla innowacji, Działanie 3.3 - Tworzenie systemu ułatwiającego inwestowanie w MSP, Poddziałanie 3.3.1 - Wsparcie dla Instytucji Otoczenia Biznesu, Projekt "Aktywizacja i podnoszenie kompetencji podmiotów rynku aniołów biznesu w Polsce".

 

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~kamil
Ta gra to fajny sposób, żeby zmienić punkt widzenia - teraz my oceniamy pomysły na biznes i widzimy, co jest w nich ważne!
~Mara
Zanim założy się własny biznes, warto wypróbować swoje siły w internetwej grze Venture Capital Research http://gra-vcr.pl/, która jest grą edukacyjną mającą na celu przekazania wiedzy na temat mechanizmów podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Już 10 października Zanim założy się własny biznes, warto wypróbować swoje siły w internetwej grze Venture Capital Research http://gra-vcr.pl/, która jest grą edukacyjną mającą na celu przekazania wiedzy na temat mechanizmów podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Już 10 października rusza 2 edycja gry VCR, będzie więc możliwość wyruszenia na łowy i upolowania grubej ryby. Więcej: https://www.facebook.com/VentureCapitalResearch Gra jest bezpłatna.
~Midas
Właśnie zarejestrowałem się w tej grze. Super sprawa! Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z samego poradnika ;) . Propozycje inwestorskie też bardzo fajne.
Sądzę, że ta gra będzie świetną zabawą no i jeszcze powalczę o staże.
Polecam, rejestrujcie się jak najszybciej, bo w środę koniec I tury! :D
~endi
Masz świetny pomysł na biznes ? Podaj go innym , a oni już się nim zaopiekują ...
~Mateusz
Świetna sprawa. Wielu ma możliwość skonfrontować z jurorami pomysł zanim zweryfikuje go rynek. Niewielu zdaje sobie sprawę ile trzeba wytrwałości, która powinna górować nad motywacją, ponieważ pierwsze wyniki biznesowe oceniać trzeba najprędzej po 6 miesiącach. Najlepsze są biznesy w których inwestycja wynosi 1 Świetna sprawa. Wielu ma możliwość skonfrontować z jurorami pomysł zanim zweryfikuje go rynek. Niewielu zdaje sobie sprawę ile trzeba wytrwałości, która powinna górować nad motywacją, ponieważ pierwsze wyniki biznesowe oceniać trzeba najprędzej po 6 miesiącach. Najlepsze są biznesy w których inwestycja wynosi 1 zł/ dzień a przynosi oczywiście nie od razu, ale stukrotną przebitkę. Życzę wszystkim wygranych :) http://jakzarobictysiace.pl

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki