Masz plan? Otwórz swój biznes!

Rusza kolejna edycja największego w Polsce Konkursu na Biznesplany, w którym pula nagród wynosi blisko 20 tys. zł. Już po raz ósmy inicjatywa Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości wyławiać będzie młode perełki biznesu, które zrealizują swoje marzenia o własnym biznesie. Wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie mogą zgłaszać swoje pomysły na biznes - termin przyjmowania zgłoszeń upływa 14 października b.r. Uroczysta inauguracja konkursu odbędzie się natomiast podczas VI Forum Ekonomicznego Młodych Liderów 6-10 września 2011 w Nowym Sączu.

Do tej pory we wszystkich edycjach konkursu udział wzięło blisko 10 tysięcy młodych osób, marzących o założeniu własnej firmy. - Po raz ósmy z ogromną przyjemnością będziemy spełniać ich marzenia - mówi Jacek Aleksandrowicz, wiceprezes Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. - Doceniamy ich kreatywność i wiemy, że warto organizować takie konkursy dla młodych ludzi, którym na początku drogi do świata biznesu należy się wsparcie.

- Wygrana dodała nam wiary w to, że nasz projekt odniesie sukces na rynku - przyznaje z kolei Szymon Piłat z firmy Avidata, zwycięzca VII edycji konkursu na najlepszy biznesplan. - Dzięki udziałowi w konkursie zyskaliśmy darmową promocję w mediach oraz materiały promocyjne, które wykorzystujemy na naszych stronach www. Dyplom wisi w naszym biurze na honorowym miejscu - nasi kontrahenci często z zaciekawieniem pytają o konkurs i przyznają, że to zaszczytna nagroda.


Myślisz o własnej firmie?

www.MamBiznes.pl

Ten portal dostarczy Ci bezpłatnej, fachowej i kompleksowej wiedzy na temat zakładania i prowadzenia własnej firmy.

 

Konkurs organizowany jest przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w ramach projektu „Załóż firmę z AIP i bądź TOP 100 - ogólnopolski program kreowania młodzieżowych pomysłów biznesowych” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i ma na celu umożliwienie autorom najlepszych biznesplanów założenie firmy w AIP. Co ważne, najlepsi z najlepszych otrzymają nagrody finansowe. Zdobywca pierwszego miejsca oprócz tytułu „Pomysł na Biznes Roku 2011” otrzyma 10 tys. zł, drugiego 5 tys. zł, a trzeciego 3 tys. zł. Przystąpienie do konkursu jest bardzo proste - wystarczy wejść na stronę www.biznesplany.pl i spisać swój pomysł na biznes poprzez wypełnienie formularza, dostępnego na tej stronie.

W walce o atrakcyjne nagrody finansowe i możliwość rozpoczęcia własnego biznesu mogą wziąć udział osoby między 18 a 30 rokiem życia. - Zapraszamy szczególnie absolwentów uczelni wyższych oraz studentów z miast, gdzie działają Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości - zachęca wiceprezes Jacek Aleksandrowicz. - Spośród wszystkich uczestników do udziału w projekcie zostaną wybrane osoby, które uzyskały najwięcej punktów. Oceniana będzie między innymi innowacyjność pomysłu, ale dodatkowo premiowane będą osoby pochodzące z niezamożnych rodzin lub obszarów wiejskich i małych miast, bo są to właśnie ludzie ambitni i pełni nowatorskich pomysłów, mogący wpłynąć w przyszłości na rozwój gospodarczy całego kraju.

Konkurs to innowacyjne podejście do problemu bezrobocia i rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, dający oprócz środków, wiele narzędzi umożliwiających zakładanie i prowadzenie własnego biznesu. Na 100 uczestników - włącznie z laureatami nagród głównych - czekają także bowiem szkolenia, konsultacje i doradztwo.

Patronem merytorycznym konkursu jest Fundacja BRE Banku.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

/ JUSTA PR

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne