FoodCare i Maspex nadal walczą o markę Tiger

Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał 10 stycznia br. postanowienie o zabezpieczenie roszczeń FoodCare Spółki z o.o. i zaniechanie działań stanowiących naruszenie przysługujących Spółce praw. Wcześniej, bo 5 stycznia, na wniosek Dariusza Michalczewskiego Sąd Okręgowy w Krakowie wydał zakaz wprowadzania do obrotu i reklamy napojów zawierających oznaczenie TIGER przez spółkę FoodCare.


Tiger produkowany przez Maspex, Foto www.maspex.com
Na mocy postanowienia z 10 stycznia podmioty z grupy Maspex, tj. MW-GMW Spółka z o.o., Spółka komandytowa w Wadowicach oraz MWS Spółka z o.o. Spółka komandytowa w Tychach otrzymały zakaz produkcji, sprzedaży, wprowadzania do obrotu oraz prowadzenia wszelkich form reklamy napojów energetyzujących, oznaczonych nazwą z wykorzystaniem słowa „tiger” lub słów „power is back”, w szczególności napojów energetyzujących oznaczonych nazwą „Dariusz Tiger Michalczewski” lub „Tiger Energy Drink” lub słowami „Power is back”.

„Foodcare Sp. z o.o. jest właścicielem marki Tiger i jedynym uprawnionym do produkcji, sprzedaży, wprowadzania do obrotu i promocji podmiotem” – mówi Wiesław Włodarski, Prezes Zarządu FoodCre Sp. z o.o.
Tiger produkowany przez Foodcare, Foto www.foodcare.pl
„Dzięki decyzji sądu konsumenci mają gwarancję, że na rynku będzie dostępny jedyny oryginalny Tiger stworzony i produkowany przez FoodCare” – dodaje Prezes Włodarski.

Marka Tiger to numer 1 w Polsce w kategorii napojów energetyzujących. Zajmuje pozycję lidera osiągając blisko 34% udziału w rynku. Tiger to jedyny napój energetyzujący na świecie, który na swoim rynku pokonał Red Bulla.

FoodCare Sp. z o.o. jest liderem rynku napojów energetycznych w Polsce.

/ perceptionpr.pl


Komentuje Dorota Liszka, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej Maspeksu

W dniu 5 stycznia tego roku na wniosek Dariusza Michalczewskiego Sąd Okręgowy w Krakowie wydał zakaz wprowadzania do obrotu i reklamy napojów zawierających oznaczenie TIGER przez spółkę FoodCare. Jest to już drugi zakaz sądowy dotyczący wprowadzania do obrotu napoju TIGER w stosunku do spółki FoodCare – w grudniu ub. podobny zakaz został wydany na wniosek Fundacji Darka Michalczewskiego „Równe szanse” przez Sąd Okręgowy w Gdańsku. Tym samym wydane są już dwa postanowienia zakazujące spółce FoodCare sprzedaży napojów energetycznych zawierających oznaczenie Tiger.

Co do postanowienia sądu w Gdańsku, o którym informuje firma FoodCare - jesteśmy zaskoczeni decyzją Sądu w Gdańsku, ponieważ firma FoocCare złożyła w Krakowie podobny wniosek i nie uzyskała pozytywnego dla siebie rozstrzygnięcia. Jak tylko otrzymamy postanowienie Sadu w Gdańsku natychmiast wniesiemy od niego odwołanie. Jesteśmy przekonani, że po przedstawieniu dowodów i argumentów, nasze racje zostaną przez Sąd uwzględnione.

Przed przystąpieniem do współpracy z Dariuszem Michalczewskim i jego Fundacją dokonaliśmy dogłębnej analizy prawnej i jesteśmy przekonani, że prawo jest po stronie naszych partnerów. Zgodnie z umową podpisaną z Dariuszem Tiger Michalczewskim oraz Fundacją Darka Michalczewskiego „Równe szanse” nasza firma jest jedynym licencjobiorcą uprawnionym do wprowadzania do obrotu napojów z oznaczeniem Tiger.

Oświadczenie Dariusza Michalczewskiego na temat ponownego zablokowania produkcji napojów Tiger Energy Drink w firmie Foodcare

Pan Dariusz Michalczewski informuje i potwierdza, że w dn. 5 stycznia 2011 r. Sąd Okręgowy w Krakowie, Wydział Gospodarczy wydał postanowienie, w którym zakazał firmie Foodcare produkcji, promocji i dystrybucji produktów zawierających oznaczenie Tiger. Postanowienie to zostało wydane w wyniku złożonego powództwa przez Dariusza Michalczewskiego.

Zaznaczamy, że jest to już kolejna decyzja Sądu zakazująca firmie Foodcare produkcji, promocji i dystrybucji produktów zawierających oznaczenia z elementem Tiger. Poprzednie orzeczenie o zabezpieczeniu powództwa zostało wydane przez Sąd Okręgowy w Gdańsku na wniosek Fundacji Dariusza Michalczewskiego „Równe Szanse” w dniu 1 grudnia 2010 r.
Oświadczenie Zarządu Spółki FoodCare

W odpowiedzi na komentarze firmy Maspex, podkreślamy, że póki co Spółce FoodCare nie zostało doręczone jakiekolwiek orzeczenie Sądu Okręgowego w Krakowie, dotyczące zakazu korzystania przez naszą spółkę z oznaczenia "tiger".

Zwracamy uwagę, że warunkiem skuteczności cytowanego w komunikatach prasowych orzeczenia i wynikającego z niego zakazu, jest wpłata bardzo wysokiej kwoty kaucji przez ewentualnego wnioskodawcę. O takiej wpłacie spółce pod firmą FoodCare Spółka z o.o. również nic nie jest wiadomym.

Oczywisty i znany fakt natomiast jest taki, że w dniu 10 stycznia 2011 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał decyzję o zabezpieczenie faktycznych roszczeń FoodCare i w konsekwencji podmioty z grupy Maspex, otrzymały zakaz produkcji, sprzedaży, wprowadzania do obrotu oraz prowadzenia wszelkich form reklamy napojów energetyzujących, oznaczonych nazwą z wykorzystaniem słowa „tiger” lub słów „power is back”.

Na obecnym etapie stanowczo stwierdzamy, że D. Michalczewski oraz założona przez niego Fundacja, złożyli wniosek o zabezpieczenie swoich rzekomych roszczeń w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Jednak po przedstawieniu temu Sądowi racji i argumentów przez FoodCare wykonanie postanowienia zabezpieczającego ich roszczenia zostało przez ten Sąd Okręgowy wstrzymane.To właśnie przed tym Sądem, D. Michalczewski i podmioty reprezentujące jego interesy, powinny udowadniać i wykazywać swoje roszczenia.

Działania podejmowane przez D. Michalczewskiego wskazują jednak na to, że bynajmniej nie taki cel mu towarzyszy. Składanie kolejnych wniosków o zabezpieczenia roszczeń w coraz to innych sądach na terenie całego kraju, nie jest zasługującym na szacunek poszukiwaniem ochrony prawnej, ale ucieczką przed koniecznością prawidłowego i rzetelnego wykazania jego praw do oznaczenia „tiger”. Praw, których w naszej uzasadnionej ocenie, nie posiada. FoodCare Spółka z o.o. z pewnością takich działań nie może i nie będzie akceptować.

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~bart

no to FoodCare już po raz drugi dostał zakaz produkcji. Oby na zawsze!

! Odpowiedz
0 0 ~Inwestor

a werdykt jest ostateczny czy mogą się odwoływać do sądu wyższej instancji ?

! Odpowiedz
0 0 ~mariola

ciekawe czy to ten sam sad co przedtem zakazal produkcji food careowi? Jak tak to ja nie kumam tego, może oni tez sie pogubili?

!
WIG -0,29% 58 780,55
2018-12-14 17:05:00
WIG20 -0,31% 2 303,41
2018-12-14 17:15:00
WIG30 -0,27% 2 620,67
2018-12-14 17:15:00
MWIG40 -0,25% 4 066,57
2018-12-14 17:15:00
DAX -0,54% 10 865,77
2018-12-14 17:35:00
NASDAQ -2,26% 6 910,67
2018-12-14 22:02:00
SP500 -1,91% 2 599,95
2018-12-14 21:59:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl