Maserati musi naprawić prawie 30 000 aut

Producenci samochodów przyzwyczaili już nas do kampanii naprawczych, w których usuwają na własny koszt poważne usterki wynikające z wad produkcyjnych. Rzadko jednak słyszy się o tym, by taki krok musiała podjąć luksusowa marka taka jak Maserati. Włoski producent musi naprawić 28 235 egzemplarzy swoich modeli quattroporte i ghibli.

Do usunięcia usterki kwalifikują się wszystkie sztuki, które wyjechały z fabryki od 2014 r. Problem w luksusowych modelach aut sportowych dotyczył niespodziewanego przyspieszania pojazdu bez wpływu kierowcy. Producent wini za to maty podłogowe, które przesuwają się pod pedał gazu i powodują niezamierzone przyspieszenie – donosi "USA Today".

(fot. REUTERS/Anindito Mukherjee / FORUM)

Włoski producent należący do grupy Fiat Chrysler Automobiles bada sprawę już od ubiegłego roku. Już w pierwszych analizach winę zrzucono na złe mocowanie mat, które uciekały kierowcy spod nóg. Maserati powiedziało także, że problem dotyczy modeli z systemem automatycznej blokady ręcznego hamulca bezpieczeństwa, który zabezpiecza kierowców przed ewentualnym narażeniem życia.

System ogranicza działanie silnika w sytuacji niepewnego i kilkukrotnego naciśnięcia pedałów w samochodzie. Wykrywa takie działanie jako atak paniki kierowcy i automatycznie zmniejsza prędkość pojazdu w celu zabezpieczenia życia i zdrowia. Firma w zeszłym roku otrzymała 4 zgłoszenia dotyczące problemu – w ostatnich dniach podjęła ostateczną decyzję o naprawie drobnej usterki we wszystkich modelach, których może ona dotyczyć.

Maserati jest od kilku lat najczęściej rejestrowaną marką samochodów luksusowych w Polsce. Według raportu KPMG, w 2014 roku zarejestrowano nad Wisłą 19 sztuk modelu ghibli i 14 sztuk modelu quattroporte. Popularne w tym segmencie są także samochody Ferrari i Bentley.

Honda wstrzymuje sprzedaż nowych civiców

Honda wstrzymuje sprzedaż nowych civiców

Koncern motoryzacyjny Honda ma poważny problem z aktualnym rocznikiem swojego topowego modelu – hondy civic. Nie może obecnie sprzedać żadnej sztuki, ponieważ wykryto poważny błąd w silniku najświeższych egzemplarzy. Problem dotyczy ok. 34 000 civiców z rynku amerykańskiego, wyposażonych w jednostki o pojemności 2 litrów.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 10 ~sorry

Jejku. W tych luksusowych autach to dopiero są bajery..... gazu dodaje się podnosząc pedał gazu.
"maty podłogowe, które przesuwają się POD pedał gazu i powodują niezamierzone przyspieszenie"

! Odpowiedz
3 1 ~amerykanin

niema to jak amerykanskie limuzyny, ostatnio na florydzie jak jakis stary niemiecki emeryt walna we mnie swoim mercedesem to tylko zlom po nim zostal ,a ja mialem jakies male wgniecenia i pojechalem dalej

! Odpowiedz
3 6 ~mik

kupowanie dziś legendy typu Maserati Jaguar to wielka nieostroznosc ,to już pozostaly wspomnienia np. taki Jaguar od 15 lat nie potrafi zbudować od podstaw własnego auta a to cos zapożyczone z Forda a to cos z VOLVO ,koszmar Masertai niedopracowany gniot za mega pieniądze /już nie tak wielkie jak kiedyś/ ale nowobogacki chłopek myśli ze siedzi w czyms wyjątkowym oczywiście to tylko zludzenie .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 11 ~TheTiger

Nie chciałbym wyjść na fana teorii spiskowych, ale przymocowanie dywanika To nie jest jakaś mega awaria, a raczej idealna okazja do ściągnięcia klienta spotkania z nim i zaproponowania czegoś ze swojej oferty. Sprytne! :)

! Odpowiedz
0 8 ~Kosma

Najtańsza reklama

! Odpowiedz
1 6 ~GP

Marka... 4 zgłoszenia! na 30.000 samochodów!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.