Martyna najlepsza

2011-06-14 14:13
publikacja

Martyna Mierzwa po raz kolejny zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Kobiet – Dr Irena Eris Ladies Golf Cup rozgrywanych na polu Mazury Golf&CC.

Wicemistrzynią Polski została pochodząca z Czech Dominika Czudkova, biorąca udział już w tym turnieju po raz drugi. II Wicemistrzynią okazała się Katarzyna Selwent.

Martyna w klasyfikacji stroke play brutto przez trzy dni uzyskała 226 uderzeń, wyprzedzając Dominikę Czudkovą o 6 strzałów i Kasię Selwent o siedem uderzeń.

W turnieju wzięło udział 88 golfistek, którym pogoda dała się we znaki. Pierwszego dnia przez pole przeszła burza i turniej przerywany był trzykrotnie, w wyniku czego, wiele zawodniczek musiało dokończyć dziewięć dołków dnia następnego.

„Wychodzi na to, że im gorsza pogoda, tym lepiej gram. Mimo koszmarnej aury udało mi się uzyskać taką przewagę nad rywalkami, że wbrew zmęczeniu, które dopadło mnie trzeciego dnia zawodów, pozostałam na prowadzeniu”, mówiła Martyna Mierzwa, trzykrotna triumfatorka Mistrzostw Polski Kobiet (2008, 2009, 2010). To nie było również pierwsze zwycięstwo Martyny w Dr Irena Eris Ladies Golf Cup. Zawodniczka triumfowała w Naterkach m.in. w 2009 roku. Martyna Mierzwa wraz ze zwycięstwem otrzymała od jednego ze sponsorów turnieju – Deutsche Banku – zaproszenie na wyjazd na turniej do Bostonu.

Podczas zawodów prowadzono także dodatkowe klasyfikacje. Najlepszą polską zawodniczką została również Martyna Mierzwa, najlepszą juniorką Katarzyna Selwent. Triumfatorką w kategorii 19-34 okazała się Martyna Mierzwa, wśród mid-amatorek Oksana Wojtkiewicz, a pośród seniorek – Elżbieta Panas. W klasyfikacji stroke play netto zwyciężyła Monika Kowalewska. Druga była Dominika Gradecka, a trzecia Oksana Wojtkiewicz.

W klasyfikacji stableford netto ogólnej pierwszą pozycję zajęła Monika Kowalewska, drugą Dominika Gradecka, a trzecią Dominika Antoniszczak. W poszczególnych kategoriach handicapowych także wyłoniono zwyciężczynie. Wśród pań o hcp 0-16 mistrzynią została Oksana Wojtkiewicz. Wśród zawodniczek z hcp 16,1-26 najlepszą okazała się Małgorzata Ballentyne, a w grupie 26,1-36 – Anna Tłuściak.

Jak zawsze zawodom Dr Irena Eris Ladies Golf Cup towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Podczas zawodów na polu pojawili się między innymi Agata Młynarska, Joanna Brodzik i Paweł Wilczak. Imprezę poprowadziła Beata Sadowska. Nie obyło się również bez dołków konkursowych – longest drive, nearest to the pin oraz Maurice Lacroix hole In one.

Panie biorące udział w zawodach gościł Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie oraz Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris, tak więc po sportowej rywalizacji, zawodniczki mogły oddać się zabiegom relaksacyjnym i upiększającym. Na następne takie emocje trzeba poczekać cały rok!