REKLAMA

Marsz Niepodległości jednak wydarzeniem cyklicznym. Sąd Najwyższy zdecydował

2022-10-20 17:21, akt.2022-10-20 18:22
publikacja
2022-10-20 17:21
aktualizacja
2022-10-20 18:22

Portal wPolityce.pl ustalił i potwierdził, że Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego uchyliła postanowienie Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który wystąpił przeciwko Marszowi Niepodległości i nie chciał uznać go za wydarzenie cykliczne – napisał w czwartek portal w Polityce.pl.

Marsz Niepodległości jednak wydarzeniem cyklicznym. Sąd Najwyższy zdecydował
Marsz Niepodległości jednak wydarzeniem cyklicznym. Sąd Najwyższy zdecydował
fot. Simona Supino / / FORUM

Portal przypomniał, że wcześniej decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia "Marsz Niepodległości" uchylił Sąd Okręgowy w Warszawie. "Dzisiejsza decyzja Sądu Najwyższego, to w dużej mierze zasługa Prokuratora Generalnego, który złożył do SN skargę nadzwyczajną po niekorzystnych rozstrzygnięciach Sądu Okręgowego i Apelacyjnego w Warszawie" – wyjaśnił wPolityce.pl.

Sąd uchylił nie tylko postanowienie Sądu Apelacyjnego, ale także odwołanie prezydenta Rafała Trzaskowskiego od decyzji wojewody.

Skargę na postanowienie Sądu Apelacyjnego złożył Prokurator Generalny. Zdaniem Prokuratora Generalnego przyjęcie nieprawidłowej wykładni przepisu przez sąd doprowadziło do ograniczenia wolności zgromadzeń gwarantowanej w art. 57 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. (PAP)

Ratusz o wyroku SN ws. Marszu Niepodległości: prawo jest prawem

Prawo jest prawem, a ratusz zawsze trzyma się litery prawa – w ten sposób rzecznik stołecznego ratusza Monika Beuth skomentowała orzeczenie SN w dotyczące decyzji SA, na mocy, której Marsz Niepodległości nie został uznany za wydarzenie cykliczne.

"To nie wymaga komentarza, prawo jest prawem, a ratusz zawsze trzyma się litery prawa" – oznajmiła rzecznik warszawskiego ratusza. PAP poprosiła Monikę Beuth, o komentarz odnośnie do orzeczenia Sądu Najwyższego, w którym uchylił postanowienie Sądu Apelacyjnego w Warszawie ws. rejestracji cyklicznego wydarzenia Marsz Niepodległości.

wnk/ mas/ mark/

wnk/ mark/

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (21)

dodaj komentarz
jas2
Przyjęcie nieprawidłowej wykładni przepisu przez sąd doprowadziło do ograniczenia wolności zgromadzeń gwarantowanej w art. 57 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
godojoshi
Prawdziwy patriotyzm polega na ciężkiej pracy dla kraju, byciu coraz lepszym, nauce, byciu miłym i uczynnym dla innych, a nie łażeniu z racami i transparentami, paleniu tęczowych flag, ciągnięcu z socjalu, a na koniec tygodnia do spowiedzi co by Bogu odpuścił wszystko to co się przeciw temu krajowi zrobiło. Patriotyzm tych krzykaczy Prawdziwy patriotyzm polega na ciężkiej pracy dla kraju, byciu coraz lepszym, nauce, byciu miłym i uczynnym dla innych, a nie łażeniu z racami i transparentami, paleniu tęczowych flag, ciągnięcu z socjalu, a na koniec tygodnia do spowiedzi co by Bogu odpuścił wszystko to co się przeciw temu krajowi zrobiło. Patriotyzm tych krzykaczy jest taki sam jak katolicyzm większości w tym kraju - pozorny.
jas2
Jedno drugiemu nie zaprzecza.
grzegorzkubik
Przyjdzie taki czas, że Polska będzie się składać, głównie z patriotów.
dariusz1976
Wybieracie się? Bo ja chyba tak.
godojoshi
Jeżeli reprezentujesz niby tą drugą grupę, to utwierdzam się w przekonaniu, że moje dzieci po pierwsze powinny się uczyć języka obcego. Historia tego kraju pokazuje, że ma nieszczęście do "patriotów"
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
smallsaver
To te matki z dziećmi i ojcami szturmowały Empik i podpalały racą mieszkanie?

Powiązane: Marsz niepodległości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki