REKLAMA

Marsylia, Bordeaux i Gwadelupa wprowadzają obostrzenia sanitarne

2020-09-15 16:29
publikacja
2020-09-15 16:29
fot. kavalenkau / Shutterstock

Zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób, nakaz noszenia maseczek w 27 gminach, zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 20 oraz nakaz zamykania barów i restauracji do północy - to lokalne obostrzenia, które dotyczą Marsylii i Bordeaux oraz Gwadelupy w związku z pandemią koronawirusa.

„Sytuacja w Marsylii jest niepokojąca” - ogłosił dyrektor regionalnej agencji zdrowia Philippe de Mester podczas konferencji prasowej z regionalnym prefektem Christophe'em Mirmandem w poniedziałek, zapowiadając wprowadzenie obostrzeń sanitarnych.

Regionalne władze medyczne odnotowują 312 przypadków zakażenia koronawirusem na 100 tys. mieszkańców.

W 27 gminach departamentu Delta Rodanu, gdzie położona jest również Marsylia, wprowadzono obowiązek noszenia maseczek. Dla osób starszych została uruchomiona pomoc, jak podczas fali upałów, z codziennym telefonem i dostawą posiłków w razie potrzeby.

W domach opieki dozwolona jest tylko jedna wizyta rodziny dziennie.

Bary i restauracje muszą być zamykane najpóźniej do północy. W całej Marsylii sprzedaż alkoholu jest zabroniona po godz. 20.

Odwołane są również różne wydarzenia, w tym targi w Marsylii planowane na przełom września i października.

W Bordeaux władze zdecydowały o zwiększeniu liczby przeprowadzanych testów przesiewowych na obecność koronawirusa oraz zapowiadają zwiększenie liczby autobusów, co ma umożliwić łatwiejsze zachowanie dystansu społecznego pasażerom.

Odwołano masowe imprezy, jak m.in. Europejskie Dni Dziedzictwa.

W barach i restauracjach Bordeaux zabroniono konsumpcji na stojąco.

Zabroniono również zgromadzeń powyżej 10 osób w parkach, ogrodach, ale także na nabrzeżach Bordeaux, które są bardzo ruchliwe w czasie upałów. Ograniczenia dotyczą również spotkań prywatnych. Władze zaleciły też przełożenie wesel i innych ceremonii rodzinnych.

Ograniczenia sanitarne wprowadzane są również na francuskim terytorium zamorskim - Gwadelupie. Do 29 września włącznie zamknięte pozostają sale gimnastyczne, stadiony, baseny, hale wystawowe, targowe. Dozwolone są imprezy sportowe bez widzów. Bary i restauracje mają być zamykane po godz. 22 w dni powszednie, a do północy w weekendy.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ kib/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
samsza
Dobre, tylko Białoruś wolna od REŻIMU sanitarnego.
Monty Python.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki