Marek Belka będzie doradcą Biedronia ws. finansów i gospodarki

Marek Belka będzie doradcą Roberta Biedronia ws. finansów i gospodarki - poinformował PAP szef sztabu kandydata Lewicy na prezydenta Tomasz Trela. "Wsparcie takiej osoby jest ważne w kampanii wyborczej i tym samym powiększa się grono doradców kandydata na prezydenta Roberta Biedronia" - podkreślił.

(fot. Susane Vera / FORUM)

W trakcie trwającej kampanii wyborczej kandydat Lewicy Robert Biedroń zaprezentował część swoich doradców, którymi zostali politycy związani z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Kancelarią Prezydenta z czasów urzędowania Aleksandra Kwaśniewskiego. Za obronność odpowiada były wiceszef MON Janusz Zemke, a w sprawach międzynarodowych doradzać będzie były współpracownik Kwaśniewskiego, były ambasador RP w Moskwie Stanisław Ciosek.

Ponadto projekt ustawy wprowadzający tzw. wdowią rentę, którą jako inicjatywę prezydencką zapowiedział Biedroń, został opracowany przez byłą szefową ZUS i byłą posłankę Anną Bańkowską.

W rozmowie z PAP Trela potwierdza, że wśród doradców Biedronia znajdzie się wiele osób z doświadczeniem w pełnieniu funkcji publicznych, a które są utożsamiane z lewicą i zawsze były w tym środowisku. "W przyszłym tygodniu będzie wspólne wydarzenie Roberta Biedronia i profesora Marka Belki, byłego premiera" - powiedział. "Jak Belka to i finanse i gospodarka oraz ważne sprawy dotyczące przyszłości w budżecie UE" - dodał.

"Marek Belka był doradcą prezydenta Kwaśniewskiego, był premierem, był szefem Narodowego Banku Polskiego, a teraz jest europodeputowanym i to eurodeputowanym, który w ostatnich wyborach zdobył 180 tys. głosów w województwie łódzkim" - podkreślił Trela. "Wsparcie takiej osoby jest ważne w kampanii wyborczej i tym samym powiększa się grono doradców kandydata na prezydenta Roberta Biedronia" - dodał.

Trela poinformował, że kolejnymi ekspertami, którzy będą prezentowani, to eksperci m.in. od polityki społecznej czy kwestii samorządowych.

"Jednym z elementów kampanii będzie spotkanie całego grona doradczo-eksperckiego z udziałem Roberta Biedronia, żeby analizować sytuację, która ma miejsce w kampanii wyborczej czy w przestrzeni geopolitycznej" - powiedział szef sztabu Biedronia. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mrr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 lelo1949

Śmiszek na sali

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 12 wnr

Jeszcze Urbana niech sobie na rzecznika weźmie

! Odpowiedz
0 8 1a2b

Biedroń! Balcerowicz se weź, będziecie se rządzić.

! Odpowiedz
0 20 antek10

Belka po uj wprowadzałeś podatek Belki? Oprocentowanie poniżej inflacji a dalej ten podatek jest. Cuda!!

! Odpowiedz
1 22 33karol33

i bardzo dobrze, jeszcze wypożyczcie Lenina z mauzoleum na czas kampanii i wieźcie ze sobą na każde spotkanie z wyborcami

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 24 fred_

To sobie wybral speca.

! Odpowiedz
5 38 znawca_wszystkiego

On chce wygrać te wybory czy przegrać, bo już nie rozumiem.

! Odpowiedz
0 25 kerad_

Wiadomo że chce przegrać, bo bycie prezydentem to jednak odpowiedzialność za stosunkowo małe pieniądze, a w Brukseli kasa spora.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil